Skocz do zawartości

Wykonywanie płytek drukowanych w domowych warunkach.


misiek1994

Pomocna odpowiedź

To poproś o "wysoką jakość" kserowanego dokumentu... a wszelkie nadprogramowe plamki możesz zdrapać przed trawieniem, tak samo lepiej sprawdzać ścieżki... bo jak znikną to później problemy są.

Link do komentarza
Share on other sites

Autor nie podał, pewnie dla większości oczywistej rzeczy, w jakim programie można zrobić rozmieszczenie ścieżek. interesuje mnie też czy nie macie jakiegoś sprawdzonego sposobu na robienie otworów w laminacie?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o program do projektowania płytek to mogę polecić ci Eagle jest stosunkowo prosty. Jest jeszcze Protel ale z tego programu nie korzystałem. Oby dwa programy są narzędziami profesjonalnymi, jeżeli w przyszłości masz zamiar zajmować się w jakimś stopniu projektowaniem płytek to warto się ich nauczyć. Jednak jeśli potrzebujesz zaprojektować 2 lub 3 płytki to poszukaj jakiegoś amatorskiego programu jest ich pełno w sieci.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co do sposobu wiertania otworów to ja zawsze używam wiertła 0.8 mm i de tego mini wiertarka. Ale znacznie lepszym sposobem była by wiertarka ze stelażem który daje możliwośc jedynie ruchu w górę i dół, kiedyś coś takiego miałem i pracowało się o niebo lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Co z tym kserowaniem? Bo ja mam w domu 3 w jednym(oczywiście atramentowe) i czy gdybym an tym wydrukował sobie to rozmieszczenie ścieżek czy to byłoby dobre, czy ta płytka wytrawiła by się poprawnie? po prostu czy musi być ksero laserowe?

Link do komentarza
Share on other sites

Musi być laserowa, bo drukarka laserowa drukuje tonerem, a atramentowa tuszem. To jest najważniejsza różnica. Toner pod wpływem wysokiej temperatury się przykleja do wielu rzeczy, atrament już tak nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Na zwykłym nie da rady, musi być kredowy! Polecam gramaturę 135.

Dzx. Da radę to na sztuki kupić (i gdzie - w księgarni?), czy trzeba od razu ryzę?

btw - jakie jest +- prawdopodobieństwo, że płytka ze ścieżkami 0.25mm z przerwami 0.35mm wyjdzie poprawnie w pierwszym podejściu? 😖

Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam się na tym ale podejrzewam, że bardzo małe. Wiem z własnego doświadczenia, że za pierwszym razem mało co wychodzi, szczególnie jeśli chodzi o dokładniejsze rzeczy.

Link do komentarza
Share on other sites

A u mnie było całkowicie na odwrót 🙂 Pierwsze płytki wyszły idealnie (dokładnie wg instrukcji), później zacząłem eksperymentować i bywało różnie. Papier kredowy powinieneś dostać w niemal każdym papierniczym, na sztuki (koło 20gr/szt w Bydgoszczy).

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie trawi mi się płytka pierwsza 🙂, trochę późno jest no ale tak czasem bywa. Poszedłem do punktu ksero, powiedziałem chłopu o co chodzi i skserował mi na takim turbo śliskim papierze muszę przyznać, że efekt jest super. Pomoczyłem płytkę po prasowaniu 10 minut i idealnie papier odszedł zostawiając sam toner, jak będę tam na następny raz to muszę się dokładnie zapytać jaki to papier. Cała przyjemność kosztowała mnie 50groszy, więc nie dużo. A efekt na prawdę spoko.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.