Skocz do zawartości

Projektowanie w 3D - ewolucja czy rewolucja?


Patryk614

Pomocna odpowiedź

W dniu 25 październik Zuken planuje premierę czegoś nowego. Opracował pierwsze całkowicie nowe rozwiązanie konstrukcyjne na pokładzie zbudowanym od podstaw, który zawiera wszystkie sprzęty i oprogramowania osiągnięć z ostatnich 15 lat. Co wy o tym sądzicie? 🙂

http://www.zuken.com/en/campaigns/design-revolution

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro powstało tak rozbudowane narzędzie to znaczy, że jest dla niego miejsce na rynku. Jednak na pewno nie jest to coś dla hobbystów. Widok taki dla płytek dwustronnych nie ma raczej żadnego sensu, na pokazanym filmie przy większej ilości warstw wygląda to już lepiej, ale nie wiem czy wygodniej... Tutaj trzeba już będzie chyba poczekać na opinię zawodowych projektantów.

Link do komentarza
Share on other sites

Altium Designer 10 posiada taką funkcjonalność.

KD93, wcale nie musi być takie drogie. Altium w wersji dla studentów kosztuje ~600zł.

Treker, widok 3D jest bardzo użyteczny gdy projektujesz płytkę w której ważna jest wysokość elementów. Prosty przykład: kondensator elektrolityczny umieszczony za blisko jakiegoś złącza może uniemożliwić wlutowanie albo funkcjonowanie złącza. W altiumie można w bardzo prosty i szybki sposób stworzyć model 3D elementu albo ściągnąć go za free ze strony internetowej. Uwierz mi, przy projektowaniu większych systemów, dopasowywanie obudowy itp możliwość edycji płytki w 3D bardzo się przydaje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W porównaniu do wersji komercyjnej która kosztuje 18tyś to nie dużo 🙂 licencja dla studentów jest na 12 miesięcy. Masz racje, 600zł to nie mało no ale dostajemy ogromne możliwości jakie oferuje altium. To jest nie tylko projektowanie płytek ale także możliwość programowanie FPGA nawet bez znajomości jakiegoś języka opisu sprzętu (można w C). Możliwości są ogromne. Jeszcze weźmy pod uwagę to że 70% polskich firm elektronicznych korzysta z altiuma więc jego znajomość ułatwia znalezienie pracy.

Treker, może takie rozwarstwienie faktycznie się przydaje. Ne wiem ,nie projektowałem nigdy płytki więcej niż 2 warstwowej 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Każde narzędzie, które przyspiesza i ułatwia jakiś proces w łańcuchu produkcyjnym jest warte dla każdego inaczej. Dlatego zawsze będą się sprzedawać narzędzia za 600zł jak i te za 18tys.

Tutaj widać, że Zuken poszedł w kierunku dania wszystkiego, co może ten czas skracać, a proces ułatwiać, łącznie z wykorzystaniem dość nietypowo drugiej ręki.

Czy widoki się przydadzą? Oczywiście, że tak, nawet na dwóch warstwach. To jest kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia się do narzędzia jakie się posiada, o którym po czasie każdy mówi: Nie zamienię go na żadne inne!

Nie chciałbym stawać do zawodów z kimś kto ma takie narzędzie, bo nawet przy dwuwarstwowej płytce będzie miał dużą przewagę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.