Skocz do zawartości

[NanoSumo] Small-Bot


Pomocna odpowiedź

Siema!

Widzę że worklogi coraz popularniejsze więc nie chce być gorszy 😋. Robocik będzie typu NanoSumo (kręcą mnie takie maleństwa). Zamierzam z nim zdążyć na RoboticArena 2011 a dzisiejsze wejście na stronę i zobaczenie zegarka na którym jest 40 dni dodatkowo mnie zmotywowało. Myślałem o nim (robocie) od wakacji, nawet założyłem od nośnie niego temacik w dziale sprawdzanie schematów. Jednak wtedy byłem bardzo nie zdecydowany czy chcę go naprawdę zrobić. Teraz jestem już pewny, a więc troszkę o nim:

Akumulator - Zippy LiPo 1s 70mAh 20C - ogniwo 3,7V

Procesor - Attiny2313

Silniki - z serwa HXT500

Przekładnie - po moich starannych obliczeniach wywnioskowałem że wystarczy mi jedna zębatka ale wolę dać 2 dla świętego spokoju (w następnym wpisie postaram się pokazać jak to wygląda).

Czujnik - będzie się składał z 2 diod nadawczych oraz z tsop32156

Mostek H - si9986cy

Startowany będzie z pilota. Całość zbudowana na laminacie dwustronnym 0,4-0,6mm (zależy jaki będzie w ofecie)

Schemat płyty głównej:

Płytka główna:

Proszę o sugestie oraz o sprawdzenie schematu. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam small-man

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Dzisiaj zrobiłem moduł z mostkami h oraz wprowadziłem drobne zmiany w płycie głównej (przesunięcie delikatne goldpinów). Koła robota też zostały kupione w emodel.pl muszę powiedzieć że są wykonane z naprawdę dobrej jakości gumy (http://www.emodel.pl/gws-kola-gumowe-15mm-2szt-p-1860.html)

Schemat modułu:

Płytka PCB modułu:

W załączników prezentuję pliki eagle z płytkami.

Pozdrawiam Small-Man

NanoSumo.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Myślałem oj myślałem ale SI9986CY mam na stanie i on nie potrzebuje dodatkowych kondensatorów itp. Robomaniak, może tobie się udało ale mi nie jeszcze dzisiaj popróbuję. Ale takie pytanie procek też na niej miałeś i zapomniałeś w poście dopisać czy procek miałeś na innej płytce?

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra dzisiaj troszkę przysiadłem dosłownie na chwilę (święta z rodzinką) i zrobiłem płytkę przednią oraz z czujnikami oto i one:

Zostały mi jeszcze 2 płytki z silnikami. Mam nadzieję że w weekend zacznę już wytrawiać te płytki, o ile dojdzie mi laminat.

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę mi się plany pozmieniały. Myślę że ułożenie kół zaraz za przednią płytką będzie lepszym rozwiązaniem ponieważ mam dostęp do dużej wcześniej nie zagospodarowanej przestrzeni. Tak naprawdę to poprzedni post można uznać za nie ważny ponieważ przednia płytka znacznie się zmieni. Sterowniki silników będą umieszczone na płytkach które podtrzymują koła zębatki i silniki. Tsop zostanie umieszczony do góry nogami tak jak w robocie bardziej. Dolnej płytki też nie będzie a czujniki zostaną zmienione na GP2S24 i przymocowane do przedniego panelu.

A teraz mały modelik:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.