Skocz do zawartości

[NanoSumo] Small-Bot


Pomocna odpowiedź

Siema!

Długo już nic nie pisałem na blogu ale jest to spowodowane moim brakiem czasu. Ostatnio za dużo nie zrobiłem a to przez to że najpierw miałem problemy z płytką a później z czujnikiem. W końcu powróciłem do tsopa32156 i diod ir. Poniżej prezentuję nowy wygląd płytki który dzisiaj zamierzam wykonać ... trzymać kciuki 😋.

Czy warto łączyć diody przez tranzystor do uC czy można bez niego. Pytam bo niestety nie mam żadnych tranzystorów na stanie.

Link do komentarza
Share on other sites

small-man rozmawiałem o tym z KD93 i on nie używa tranzystorów. Ciśnie z diodek 20mA, a mimo to przy czujnikach na TSOP i diodzie podczerwonej uzyskuje zasięg do 40cm. Przy tak małej konstrukcji wręcz nie opłaca się marnować miejsca na tranzystory.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, wielkie dzięki czyli zrezygnuje z tranzystorów. Płytka się kąpie zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ok po kilku nie udanych próbach płytka nawet wygląda, chociaż mogło być lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Matejko94, bardzo gorąco zapraszam do budowy swojego nanosumo. Mechanikę postaram się przedstawić jutro. Za niedługo o ile szkoła pozwoli chcę na moim blogu (link w podpisie) napisać kurs budowy swojego pierwszego ns. Później oczywiście będzie opublikowany na Forbocie 😃. W razie jakiś pytań proszę walić śmiało.

Link do komentarza
Share on other sites

small-man rozmawiałem o tym z KD93 i on nie używa tranzystorów. Ciśnie z diodek 20mA, a mimo to przy czujnikach na TSOP i diodzie podczerwonej uzyskuje zasięg do 40cm.

A przypomnę, że to robot minisumo, w nanosumo 40cm to aż nadto. W przypadku czujników na TSOP radzę pokombinować z długością paczek, u mnie wychodziły bardzo ciekawe rzeczy, powiem tylko że nie warto się ograniczać do czasu przełączania z DS'a, choć od niego należy zacząć.

Link do komentarza
Share on other sites

Kończę już płytkę, napęd też już nawet wygląda jednak mam zdjęcia tylko nie umytej płytki 😃

Jednak mam pewien problem ... jak połączyć tą płytkę z programatorem? Wiem głupie pytanie ale mam tu piny programatora w rastarze 2mm a nie mam takich goldpinów. A nie chcę się bawić w jakieś latające kabelki ;/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.