Skocz do zawartości

[LineFollower] walliE. - worklog.


noVak

Pomocna odpowiedź

Witam !

Już wszystko mi się w miarę układa - dziś nauczyciel poradził mi, iż można by było zmienić wtyczkę programatora - wtedy schemat jeszcze nieco by się uprościł. Powiedział mi, iż w książce od BASECOMA miał różne schematy programatora min. 2x5 pin, 2x3 pin oraz 1x5 pin (lub 6 - tego nie pamiętał) - tu moje pytanie - ma ktoś może schemacik takiego programatora ? Bardzo ułatwiło mi by to sprawę.

Link do komentarza
Share on other sites

noVak, to jak ułożysz piny zależy tylko od ciebie, minimalna ilość pinów potrzebnych do programowania to 6 (VCC, GND, MOSI, MISO, SCK, RESET). Później musisz tylko podłączyć odpowiednie piny z programatora do odpowiednich pinów układu.

BASECOMA

Ten język się Bascom nazywa, nie Basecom.

Link do komentarza
Share on other sites

noVak poszukaj pod frazami: STK500 (USB), STK200 (LPT), SiProg (COM), Simple Programmer (LPT) 😉 Są różne schematy i to zależy tylko od ciebie jaką wybierzesz pinologię, ponieważ wszystkie muszą posiadać takie same wyprowadzenia [tzn Sck, Miso, Mosi, Reset, GND oraz VCC (niekoniecznie)]

Posiadam wszystkie z powyżej wymienionych programatorów, a korzystam tylko z SiProga 😉 Po prostu przyzwyczaiłem się do programu PonyProg2000 😃

Link do komentarza
Share on other sites

minimalna ilość pinów potrzebnych do programowania to 6 (VCC, GND, MOSI, MISO, SCK, RESET)

VCC nie jest potrzebny, ale wtedy trzeba oczywiście zasilić układ w inny sposób (np. z zasilacza).

Do zmiany "pinologii" programatora potrzebujesz taśmy, złącza IDC10 i 5/6 pojedynczych złącz żeńskich goldpin na przewód (albo listwy - zależy jak sobie rozplanujesz położenie pinów złącza). Domyślnie większość programatorów posiada taśmy z dwóch stron zakończone IDC10 właśnie, na początku odradzałbym kombinowanie, bo w tych sygnałach łatwo się pomylić przy braku doświadczenia..

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.