Skocz do zawartości

Napęd Tunelowy EDF 64


MacGyver_RDG

Pomocna odpowiedź

Witam, przez ostatni czas poszukuje napędu tunelowego do mojego robota, znalazłem taki:EDF64, lecz niestety problem twki w tym, że nie podali oni wymiaru na silnik(napisali "zalecany silnik z rodziny GWBLM005"), wyżej wymieniony motor posiada 20mm średnicy. Pytanie brzmi czy można zastosować silnik o sredniy 24mm?

(jestem nowy na forum, więc jeśli nie mozna wstawiać linków to bardzo przepraszam)

http://www.nastik.pl/naped-tunelowy-edf64-brak-p-1247.html?osCsid=325302952a1499f0959285daaf37b281

Link do komentarza
Share on other sites

Jakiś czas temu napędy EDF64 były sprzedawane z silnikami szczotkowymi klasy 300. Taki silniczek ma średnicę właśnie 24 i rozstaw otworów montażowych 17mm (mierzę ze sztuki na biurku). Obecnie GWS sprzedaje te napędy z inrunnerami BLDC - one są trochę mniejsze, więc nie wypełniają całej komory silnika i zostaje trochę miejsca, popatrz tutaj. Twój powinien się zmieścić. Choć przyznam szczerze, że z silnikiem szczotkowym ten napęd nie ciągnie imponująco i właściwie to szkoda na niego prądu. Chyba, że będziesz się "przysysać" i chodzi tylko o utrzymanie ciśnienia statycznego przy braku miejsca na normalne śmigło.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wszystkim dziękuje za pomoc. Kolega Ownya podsunął mi przyzwoitą turbinę. marek1707 hmm co do silników szczotkowych to na pewno masz racje, lecz w LF (np GreenNight) m.in został zastosowany silnik Graupnera 280, który sprawował się moim zdaniem wyśmienicie. Sam miałem okazje podziwiać tą konstrukcje na zawodach w Łodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.