Skocz do zawartości

Robot klasy minisumo.


Pomocna odpowiedź

Skoro rozmawiamy tutaj o robocie, którego zadaniem jest wypchnąć przeciwnika za ring i konstruktor podaje informacje, że taki robot potrafi przepchnąć cegłę o masie 2kg
nie padło żadne hasło o czego 2kg chodzi.
to jest to chyba bardziej obrazowe dla wszystkich czytających niż informacja, że robot może działać na przeciwnika siłą 18N*.

jak najbardziej, jednak pamiętajmy, że w tych robotach powierzchnią trącą jest zazwyczaj guma, która ma większy współczynnik tarcia niż cegła, więc testy z 2kg testową cegłą mogą być niemiarodajne.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie mogę już.. nie obchodzi mnie siła masa niutony .. Minner czytaj dokładnie o co pytają i nie zaczynaj filozofować bo to poprostu wkurza za przeproszeniem...Autor podaje że roboty przepycha 2 kg, nie wiadomo czego ani jak, a ja zadałem proste pytanie "czy to mało czy dużo jak na roboty mini sumo" jako ze nie jestem obeznany z tą klasą zawodniczą...

Jakby napisał że przepycha 3 pudełka zapałek postawione pionowo z zeszlifowanymi krawędziami, sześciopak piwa , na ile podziałek wychyla się super ultra pro sprężynowy niutonometr po dziadku pytanie było by takie samo i nie widzę w nim niejasności które tu wynajdujesz... Zresztą uzyskałem już odpowiedź więc powyższa rozmowa jest zwyczajnym spamem..

(btw: uciąg 2 kg cegły i 2 kg lodu będzie identyczny jeśli dla zachowania miarodajności badania umieścimy je na identycznych platformach... jako ze badanie nie ma na celu zmierzenia tarcia jakim powyższe oddziałują z podłożem a "uciągu" robocika ciągnącego....)

Link do komentarza
Share on other sites

To trochę moja wina, nie pisałem, czego ani jak, bo chodziło mi o porównanie, przed 400g po 2kg. Tak dla ścisłości był to plastikowy pojemnik wypełniony "ciężarkami".

Link do komentarza
Share on other sites

dobra myślałem, że to forum ma jakiś poziom skoro nawet konkursy na arty są, ale widzę, że niektórzy rozmawiają tu o terminach fachowych językiem z przedszkola a szkoda.

jako ze badanie nie ma na celu zmierzenia tarcia jakim powyższe oddziałują z podłożem a "uciągu" robocika ciągnącego

nie wiem co ty rozumiesz przez ten swój "uciąg" ale prawda jest taka, że mierzysz siłe a nie samą masę, jeżeli byłby jakiś standard materiału z jakiego zrobiony jest ten przedmiot to skrótowo jak najbardziej możesz podawać w kilogramach, jednak każdy w domu mierzy na innych materiałach i "uciąg" 2kg u jednej osoby może być równy 4kg u innego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

... Jako typowy przedszkolak kolejny raz uparcie powtarzam ze chodziło mi tylko o orientacyjną odpowiedź czy "to dużo czy mało" ...

O ile mi wiadomo nikt nie napisał jeszcze artykułu o standaryzacji metod pomiaru osiągów robotów... masz szansę ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Mimo że robotyka to dość zaawansowana dziedzina, to czasem nie trzeba nam takiej dokładności, tylko wystarczy nam wartość orientacyjna. Tak więc to forum ma poziom mimo użytego czasem języka przedszkola 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mam już Sahrpa, czujnik działa dobrze, ale nie podpinam go na stałe do tego robota, bo już powstaje drugi minisumo. Później założę nowy temat i wrzucę kilka fotek z procesu budowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.