Skocz do zawartości

Robot Maor12v2 nie chce połączyć się z modułem radiowym


adamasas

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich serdecznie,
Mam pewien problem , zakupiłem, robota maor 12v2 z modułami radiowymi na 868Mhz ze strony mobot.pl i w laptopie z win 7 modem komputerowy podłącza się pod port COM46 a takiego nie ma do wyboru w prograne "SPARTA: :C , drugim problemem jest to że jeżeli podłączę modem pod starszy komputer z wnidowsem xp tomoduł działa! Tzn. miga dioda że nadaje sygnał, a moduł w robocie też miga diodą , czyli odbiera sygnał, no ale brak reakcji robota :< tylko miga mocniej,
Proszę was serdecznie o pomoc , każda rada się przyda

Link do komentarza
Share on other sites

Wejdź w menagera użądzeń (niewiem gdzie to jest w win 7, w xp: mój komputer > właściwośi > sprzęt > menager użądzeń) z listy wybierz porty com i lpt znajdź ten modulik na liście i we właściwościach portu zmnień port na jakiś niższy. Jeżeli wszystkie małe są zajęte to po prostu zamień.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z czego korzystasz sparty? Jeśli tak to naciśnij f4 i wybierz port na który zmieniłeś w managerze. Jeśli ci wyskoczy że poprawnie połączył. to naciśnij klawisz f5 i sprawdź czy mruga ledami. Jeśli nie to wejdź do robot/zdalne sterowanie/ustawienia w miejsce hasło wpisz this is sparta. Następnie naciśnij przycisk skanuj i czekaj aż pasek dojdzie do końca. Teraz wpisuj do pola id= liczby które się wyświetliły. Tylko wpisujesz na przykład 10 i klikasz ok. Teraz znowu się łączysz z modułem radiowym naciskając klawisz F4 i potem f5 i sprawdzasz czy mruga. Jeśli nie to następny numer z tej listy wpisujesz i testujesz dalej. Jeśli nie uda ci się z nim połączyć to możesz go już pakować i odsyłać na gwarancję.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hehe, robota przysłali z serwisu, twierdzą, że działa i że zmienili mikrokontroler, nadal jest ten sam problem, dioda miga, że odbiera sygnał , a robot nic nie reaguje

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, myślę ,że nie ma komunikacji pomiędzy robotem, a wczepionym modułem , jutro kupię kabel i wepnę do robota i zobaczę co jest zepsute. co o tym myślicie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.