Skocz do zawartości

Mini Sumo - prośba o sprawdzenie schematu


kamil-s

Pomocna odpowiedź

Na szybko zaznaczyłem Ci punkty, w których na 95-100% pojawią się zwarcia, możliwe, że jest ich więcej. Przyjrzyj się uważniej swojej płytce

I na przyszłość unikaj kątów prostych przy prowadzeniu ścieżek

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

dzięki, poprawie. Ja wykonuje płytki "na żelazko" i podczas nagrzewania ścieżki się topią i lekko łączą ze sobą. Ja znalazłem na to metodę, przed wytrawieniem, ale po ściągnięciu papieru przejeżdżam pomiędzy ścieżkami szpikulcem od multimetru delikatnie powiększając przerwy. 😃

Link do komentarza
Share on other sites

kamil-s po co te kondensatory ceramiczne przy stabilizatorze o takiej wartości 😉 Poza tym trudno będzie (o ile w ogóle sie da) dostać kondensatory o takiej pojemności w takim rastrze.

L298 ma wymagane kondensatory 100n na zasilaniach, więc dodaj je i wszystko powinno być git 😉

Co do płytki to tak jak napisał Nawyk będą zwarcia. Ponadto widzę ścieżki prowadzone pod kątem prostym, czego się robić nie powinno. Zwiększ sobie minimalnie rozmiary wszystkich padów, bo ułatwi to znacznie wiercenie (nawet jak się urwie trochę miedzi to będzie jeszcze zapas 😉 ).

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Te ceramiki http://electropark.pl/kondensatory-ceramiczne-przewlekane/431-1000nf-kondensator-ceramiczny-5900390043104.html

Po prostu dałem największe jakie były. Zapas chyba nie zaszkodzi - już zamówiłem do dam większe. Te kilka 100 które też posiadam sobie zostawię na następne mniej wymagające projekty.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

kamil-s, ale jednak raster to nie 2.54mm jak w przypadku typowych 100n, a 5mm 😋 Tak czy siak jakoś sobie poradzisz 😉 Jednak na przyszłość radzę pamiętać, że warto posprawdzać jakie elementy mają rastry, bo lepiej jak idealnie wchodzą w otwory w laminacie niż pół wiszą w powietrzu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

dzięki, jak dobrze że za bardzo przygrzałem żelazkiem pcb i jest do benzyny i do poprawy - no to zwiększę te rastry 😃

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

rastry, nie rastery 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.