Skocz do zawartości

Problem z kompilacją programu


miccaldo

Pomocna odpowiedź

Witam, staram się skompilować program z diodą, z kursu https://www.forbot.pl/forum/topics20/szybki-start-z-winavr-vt513.htm, robię niby wszystko dobrze, kilka razy powtarzałem ale za każdym razem wywala błąd:

> "make.exe" all

make.exe: *** No rule to make target `all'. Stop.

> Process Exit Code: 2

> Time Taken: 00:01

Podejrzewam że jest to banalna sprawa, ale jestem jak na razie zielony w programowaniu, więc proszę o pomoc co mam z tym zrobić, gdyż nie pozwala mi to iść dalej:)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Lub Eclipse... Na początku tez mi przysporzyła problemów ale teraz jest miód malina i z niczym się nie bawię. Skoro jesteś początkujący w programowaniu to pewnie boisz się innych nowości niż ta którą właśnie poznajesz ;] Też tak miałem i żałuję🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No bo ja w sumie ustawiam w mfile tak jak ma być, później nadpisuję plik... Muszę z tym pokombinować, a jak nie wyjdzie to zainstaluję jeden z tych powyższych programów:)

Edit: Ok, problem był taki że nadpisywałem plik Mfile, zamiast zapisać w katalogu:)

Link do komentarza
Share on other sites

albo kupić arduino i zapomnieć o problemach (w ogóle) 😉

... i nie umieć zaprojektować porządnie urządzenia od podstaw - każdy kompromis ma swoje wady i zalety 🙂

Oczywiście Arduino jest fajne - tego nie podważam.

Link do komentarza
Share on other sites

albo kupić arduino i zapomnieć o problemach (w ogóle) 😉

... i nie umieć zaprojektować porządnie urządzenia od podstaw - każdy kompromis ma swoje wady i zalety 🙂

Oczywiście Arduino jest fajne - tego nie podważam.

Nie no, wiadomo, że arduino ma też sporo wad - ale po temacie założonym przez miccaldo widać, że dopiero zaczyna swoją przygodę, a arduino jest idealne dla początkujących, jako wstęp do całego świata mikrokontrolerów i robotyki. Później można się przerzucić na inne atmeg, C i AVR Studio. No ale to temat na osobną (dłuuugą) dyskusję odnośnie arduino, więc nie oftopuje już.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.