Skocz do zawartości

USB jako port równoległy


dominos96

Pomocna odpowiedź

Ale potrzebujemy 12MHz, a nie 10. Jak chciałbyś podzielić 18 przez liczbę całkowitą, żeby wyszło 12? Poza tym, masz kod napisany tak, by działał na 12MHz, masz tam bardzo krytyczne zależności czasowe, musisz zastosować 12MHz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra wszystko poskładałem, ale teraz mam inny problem.

Chodzi o ustawienie fusebitów.

Przez PonyProg nie da rady bo posiadam programator USBASP a on takiego nie wykrywa.

Czy można zrobić to przez WinAVR, gdzieś znalazłem że bodajże w pliku makefile to się ustawia.

Gdzieś znalazłem takie ustawienie: lfuse = 0xff, hfuse = 0xc9 (czy jest ono prawidłowe ?)

Dodam że robię to na ATMega8 i 12MHz

Link do komentarza
Share on other sites

Najprościej będzie skorzystać z jakiejś fajnej nakładki graficznej na avrdude, ze swojej strony polecam AVR8 Burn-o-mat. Było już o tym tyle razy na forum, że w sumie to tak nawet by zasługiwał twój post na jakiegoś warna albo coś, potraktuj to jako ostrzeżenie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A czy te ustawienia które podałem wyżej są prawidłowe ?

Edit: Napisze ktoś jak to ma być ustawione, bo zablokowałem już sobie jednego 😕 .

Dobra już wszystko działa 😅

Ostatnie pytanie, jak zrobić abym mógł sterować tym spod strony internetowej, (będzie hostowana z mojego komputera)

HTML trochę znam, ale z C już gorzej 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

ale z C już gorzej 🤣

A jednak masz je wpisane w profilu. Najprościej będzie naskrobać coś w Java lub C#. Masz gotowe biblioteki do połączenia z portem COM. Stronę internetową też się łatwo robi. Uprzedzam, że trochę będziesz musiał się nauczyć po drodze.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.