Skocz do zawartości

[Test/recenzja] [Dla początkujących] Budowa robotów dla początkujących - Helion 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam,
jako że jest to mój pierwszy post, chciałem się przywitać z użytkownikami tego forum :->

W kwestii robotyki jestem laikiem, kupiłem tę książkę po tym jak przez przypadek znalazłem tego bloga i czytając artykuły zbyt wiele nie rozumiałem. 😋

Pytanie mam do tych, co może kiedyś też zaczynali od tej książki, mianowicie chodzi o silniki do line followera.

Szczerze mówiąc spodziewałem się że jest to tańsza sprawa, no ale jak mus to mus 😋

Te modele które proponuje autor ciężko dostać w Polsce, natomiast tłumacz proponuje jako zamiennik ten model

LINK

Cena w porównaniu do tej z książki podskoczyła jeszcze o 20 zł, i tutaj pojawia się pytanie -

czy nie użyliście jakiś tańszych zamienników o podobnych parametrach, czy po prostu silniki do takich projektów tyle kosztują i powinienem się przyzwyczajać? 😋

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Shogman, spokojnie znajdziesz coś tańszego 🙂

Zerknij np. jak napęd został rozwiązany w światłolubie opisanym na blogu: Jak zrobić robota? Od żółtodzioba do pierwszego światłoluba

Oczywiście w tym projekcie wykorzystywane jest inne napięcie, ale warto zobaczyć jakie są możliwości. Najtaniej wyjdzie jak zaczniesz pewnie właśnie od tego światłoluba 🙂 Jak będziesz miał problemy z lutowaniem, to możesz podeprzeć się kursem: Kurs lutowania – #1 – wstęp, spis treści

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.