Skocz do zawartości

[Test/recenzja] [Dla początkujących] Budowa robotów dla początkujących - Helion 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Ogólnie to co zauważyłem (nie wiem czy to prawda) że jest więcej poradników i książek o budowie robota podążającego wzdłużini a mało jest opisujących budowę robota kroczącego

Bo zagadnienia takie są dużo bardziej skomplikowane i złożone. Takie książki mają raczej za zadanie zachęcić do budowy robotów, dalej idzie już z górki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Niedawno zakupiłem tą książkę, przeczytałem prawie całą i jestem na etapie kupowania części.

Dzięki niej zainteresowałem się w ogóle robotyką ( kto wie na jak długo 😉 ) i znalazłem to forum.

Czuje się więc zobowiązany do dodania swojej opinii:

Dla kogoś kto nie miał przedtem do czynienia z elektroniką ta książka jest po prostu idealna(a jeżeli ktoś już coś konstruował i się na tym zna to faktycznie wyrzuca pieniądze w błoto).

Tłumaczy krok po kroku każde zagadnienie, na co zwracać uwagę przy kupnie poszczególnych części i narzędzi a nawet przykładowe ceny (ukłony w stronę tłumacza bo widać że się napracował szukając w polskich sklepach tych części jak i również ewentualnych zamienników). Nie zagłębia się przy tym w szczegóły teoretyczne, podaje najistotniejsze informacje potrzebne do zrozumienia działania a reszta to praktyka.

Nie ma tutaj momentu w którym czytelnik mógłby się czuć zagubiony bo autor coś przemilczał, wszystko jest wyjaśnione a czasami nawet opisane co robić w przypadku gdy coś zepsujemy/nie działa.

Aczkolwiek ma jedną małą wadę, w prawie każdym rozdziale autor sugeruje nabycie jakiegoś nowego elementu lub narzędzia. Prawdopodobnie większość polaków nie ma za rogiem sklepu w takowe zaopatrzonego i kończy się to na zamawianiu przez internet. Dlatego systematyczne kupowanie razem z książką elementów mocno obciąży kieszeń przez koszta przesyłki, szkoda że autor nie zrobił jakiegoś zbiorczego spisu potrzebnych elementów.

Jakbym miał dać ocenę z punktu widzenia początkującego to 9.5/10 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No niestety, jak widać aktualnie się wyprzedała, z tego co wiem jest w druku. Zawsze pozostaje tańsza wersja Ebook, którą aktualnie z rabatem można kupić za około 45zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam! Jestem początkującym w dziedzinie robotyki i do tej pory nie zbudowałem działającego robota. Posiadam tą książkę: "Elektronika dla bystrzaków" oraz jestem w trakcie kursu języka C AVR użytkownika abxyz . Powoli zaczynam chwytać programowanie w praktyce na atmedze, jednak nie potrafię jeszcze zbudować własnego, analogowego układu elektronicznego. Jeśli chodzi o mechanikę, to potrafię już coś stworzyć z plexi i aluminium, więc nauka tej części wydaje mi się zbędna.

Tu chciałem zadać pytanie: Czy powyżej opisywana książka jest w stanie dostarczyć mi informacji, których nie uzyskam z dwóch wymienionych przeze mnie źródeł? Nie chcę wydawać pieniędzy jedynie po to, by przeczytać to samo co mam już w domu.

Link do komentarza
Share on other sites

Tu chciałem zadać pytanie: Czy powyżej opisywana książka jest w stanie dostarczyć mi informacji, których nie uzyskam z dwóch wymienionych przeze mnie źródeł? Nie chcę wydawać pieniędzy jedynie po to, by przeczytać to samo co mam już w domu.

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Najlepiej by było, gdybyś wybrał się do księgarni/biblioteki i przewertował książkę.

Link do komentarza
Share on other sites

piotr1990, widocznie zrobiłeś jakiś błąd przy składaniu. Układ jest na tyle prosty, że za bardzo nie ma co tam "nie działać" 🙂 Sprawdziłeś wszystko kilka razy (zwarcia, błędy w połączeniach etc.)?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.