Skocz do zawarto┼Ťci

Problem przy programowaniu AVR

_cyna_PL

Pomocna odpowied┼║

Witam wszystkich ­čÖé

Mam problem ;/ otóż kupiłem niedawno programator stk 500 i chciałbym zaprogramować sam mój pierwszy procesor.

zainstalowałem

BASCOM AVR DEMO 1.11.6.8 - z tej strony

nast─Öpnie avr studio.

z konfigurowałem program z programatorem tak jak na tej stronie

┼Ťci─ůgn─ů┼éem sobie przewodnik [ znalaz┼éem w necie kto┼Ť opisa┼é ] nie pami─Ötam sk─ůd

ale przejd┼║my do rzeczy :

programator pod┼é─ůczony, program napisany ,kompilacja Oki ,klikam ikon─Ö programowania

i nie wyskakuje okienko z ustawieniami tylko wy┼Ťwietla si─Ö okienko dos-u i w u┼éamku sekund znika;//

co robi─Ö ┼║le ??

programator nie jest zaprogramowany ponieważ sprawdzałem;p

Odpal sobie okno trybu dos (start->uruchom->cmd), wejd┼║ do katalogu z programem (cd c:\programy\gdziestam\) i uruchom ten plik (nazwa.exe

Wtedy zobaczysz, co by┼éo na ekranie zanim znikn─ů┼é. A jak to b─Ödziesz wiedzia┼é, to si─Ö pochwal ­čÖé

Odpal sobie okno trybu dos (start->uruchom->cmd), wejd┼║ do katalogu z programem (cd c:\programy\gdziestam\) i uruchom ten plik (nazwa.exe

Wtedy zobaczysz, co by┼éo na ekranie zanim znikn─ů┼é

nie wiem czy zrobi┼éem tak jak chcia┼ée┼Ť ale nic z tego ­čśő nie pokaza┼éo si─Ö­čśő

ale udało mi się zrobić screen :

to nie wszystko co pisze w tym okienku ale wi─Öcej nie umia┼éem uchwyci─ç ­čśő bo szybko miga ;/

[ próbowałem ze 20 razy]

Nie rozumiem jednej rzeczy Bascom AVR wspiera STK500 (oraz jeszcze jaki┼Ť STK500 extended) wi─Öc dlaczego poprostu nie ustawisz w opcjach Programmer STK500? Tak na marginesie mam pe┼én─ů wersj─Ö Bascoma AVR 1.11.9.0, czy w demie nie ma wsparcia dla STK500?

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.
Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla student├│w i projekt├│w non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototyp├│w PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plik├│w Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Nie rozumiem jednej rzeczy Bascom AVR wspiera STK500 (oraz jeszcze jaki┼Ť STK500 extended) wi─Öc dlaczego poprostu nie ustawisz w opcjach Programmer STK500?

a jak mam ustawione ­čśő

zainstalowałem

BASCOM AVR DEMO 1.11.6.8 - z tej strony

wyra┼║nie napisa┼éem ­čśő

Wed┼éug mnie masz co┼Ť ┼║le ustawione, sprawd┼║ jeszcze raz czy wszystko masz dok┼éadnie ustawione jak na tym obrazku:

bascom1_2.jpg

Je┼Ťli masz zainstalowane prawid┼éowo sterowniki do tego programatora, to w menad┼╝erze urz─ůdze┼ä powinien ci si─Ö pojawia─ç jako jaki┼Ť Port ComX po pod┼é─ůczeniu do USB:

o13.jpg

Sprawd┼║ dok┼éadnie, kt├│ry port tworzy ci si─Ö jak pod┼é─ůczysz programator do USB i taki ustaw w oknie w Bascomie (ten pierwszy obrazek). Widz─Ö, ┼╝e pewnie utworzy┼é ci si─Ö np jako port Com6 a w tym obrazku jest ┼╝eby ustawi─ç jako Port Com4.

Widz─Ö, ┼╝e jeste┼Ť trudnym przeciwnikiem ­čśë. Sprawd┼║ prosz─Ö, w menad┼╝erze urz─ůdze┼ä, jako jaki port com pojawia ci si─Ö programator jak go pod┼é─ůczysz do USB i dopiero wtedy pisz posta. Mam wra┼╝enie, ┼╝e nie sprawdzi┼ée┼Ť tego a na obrazku jest port Com4 i pewnie tak ustawi┼ée┼Ť cho─ç w rzeczywisto┼Ťci tw├│j programator mo┼╝e si─Ö dodawa─ç jako port com5.

Je┼Ťli nie wiesz gdzie jest Menad┼╝er urz─ůdze┼ä, wejd┼║ w panel sterowania uruchom System, masz tam zak┼éadk─Ö Sprz─Öt, tam jest przycisk do menad┼╝era urz─ůdze┼ä, jak go uruchomisz, pod┼é─ůcz sw├│j programator, wtedy zobaczysz co ci si─Ö doda w Porty (COM i LPT). Pewnie jest gdzie┼Ť skr├│t do menad┼╝era urz─ůdze┼ä, ale go nie znam ­čÖé.

Je┼Ťli nie wiesz gdzie jest Menad┼╝er urz─ůdze┼ä, wejd┼║ w panel sterowania uruchom System, masz tam zak┼éadk─Ö Sprz─Öt, tam jest przycisk do menad┼╝era urz─ůdze┼ä, jak go uruchomisz, pod┼é─ůcz sw├│j programator, wtedy zobaczysz co ci si─Ö doda w Porty (COM i LPT). Pewnie jest gdzie┼Ť skr├│t do menad┼╝era urz─ůdze┼ä, ale go nie znam

taki a┼╝ t─Öpy nie jestem ­čśő

jak by┼Ť nie wierzy┼é dalej masz :

z g├│ry dzi─Öki za zainteresowanie moim tematem ­čśë

Przepraszam za to co napisz─Ö, ale wida─ç cyna, ┼╝e nie bardzo masz poj─Öcie o kompach.

Port COM1 jest w 98% obecnie spotykanych komputer├│w. COM1 jest sprz─Ötowym portem a nie wirtualnym pod USB! Tw├│j programator powinien by┼é si─Ö doda─ç, po zainstalowaniu sterownik├│w do niego, jako wirtualny port COMX (gdzie X jest liczb─ů najcz─Ö┼Ťciej >=3).

Masz odpowied┼║ na swoje pytanie dlaczego ci to nie dzia┼éa: poniewa┼╝ tw├│j komputer w chwili obecnej nie "widzi" pod┼é─ůczonego programatora, kt├│ry napewno nie powinien by─ç jako COM1 !

Wed┼éug mnie albo nie zainstalowa┼ée┼Ť sterownik├│w, albo masz uszkodzony programator, poniewa┼╝ przy ka┼╝dorazowym pod┼é─ůczeniu do USB komputer powinien ci krzycze─ç o instalacj─Ö sterownik├│w.

Jeszcze jedna sprawa, kt├│rej nie jestem pewny, je┼Ťli instalowa┼ée┼Ť sterowniki i komp si─Ö ciebie pyta┼é, jako kt├│ry COM ma si─Ö doda─ç programator i ty wybra┼ée┼Ť COM1 to po ptokach, ┼╝e tak powiem. Z tego co pami─Ötam to powinien si─Ö pyta─ç.

• Lubi─Ö! 1

Przepraszam za to co napisz─Ö, ale wida─ç cyna, ┼╝e nie bardzo masz poj─Öcie o kompach.

Port COM1 jest w 98% obecnie spotykanych komputer├│w. COM1 jest sprz─Ötowym portem a nie wirtualnym pod USB! Tw├│j programator powinien by┼é si─Ö doda─ç, po zainstalowaniu sterownik├│w do niego, jako wirtualny port COMX (gdzie X jest liczb─ů najcz─Ö┼Ťciej >=3).

Masz odpowied┼║ na swoje pytanie dlaczego ci to nie dzia┼éa: poniewa┼╝ tw├│j komputer w chwili obecnej nie "widzi" pod┼é─ůczonego programatora, kt├│ry napewno nie powinien by─ç jako COM1 !

Widocznie nie mam ­čśő i tu masz racje ;d

pod com1 nie dzia┼éa ale je┼Ťli pod┼é─ůczy┼éem pod com5 to dzia┼éa programator

Wed┼éug mnie albo nie zainstalowa┼ée┼Ť sterownik├│w, albo masz uszkodzony programator, poniewa┼╝ przy ka┼╝dorazowym pod┼é─ůczeniu do USB komputer powinien ci krzycze─ç o instalacj─Ö sterownik├│w.

To tyle

pozdro all !!!

programator jest Oki ­čśő a o instalacje sterownik├│w pyta┼é i je instalowa┼éem ­čśő

Wielkie dzi─Öki Sabre za zainteresowanie moim tematem. kt├│ry uwa┼╝am za zamkni─Öty ;d [z mojej strony] ­čĄú

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Anonim
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...

Wa┼╝ne informacje

Ta strona u┼╝ywa ciasteczek (cookies), dzi─Öki kt├│rym mo┼╝e dzia┼éa─ç lepiej. Wi─Öcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno┼Ťci.