Skocz do zawartości

Które mikrokontrolery wybrać?


Kozy

Pomocna odpowiedź

Jest jeszcze LPCexpresso i pewnie masa innych płytek. Osobiście uważam, że jak ktoś chce na serio sie uczyć mikrokontrolerów, to niech sobie odpuści Arduino (no chyba, że jest na etapie szkoły średniej albo wcześniej). Natomiast jeśli ktoś chce jako tako poćwiczyć programowanie embedded, to już czemu nie.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, Maple wykorzystuje IDE Arduino i ma podobne biblioteki. I pytanie było o STMy, a LPCxpresso z definicji jest na LPC 😋

Sam byłem bardzo sceptycznie nastawiony do arduino przez wiele lat. Do momentu, gdy wyszły te nowe płytki. Np takie Leonardo - m32u4 na pokładzie, arduino dostarcza biblioteki do udawania klawiatury i myszy hid wykorzystującej sprzętowe USB. Do prostych projektów, w których nie musimy zgłębiać się w zasady działania pewnych peryferiów arduino jest świetne - nikt przecież nie każe kupować ich płytek, zostawmy je osobom, które nie wiedzą co to mikrokontroler 😉 Ale za samo IDE i masę bibliotek w stronę tej włoskiej grupy należą się wielkie propsy.

ED. Dobra, nie zaskoczyłem jak pierwszy raz czytałem twojego posta 😋 zgadzam się z tobą.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to jest programistą wysokopoziomowym, raczej chyba będzie mi zależało na osiągnięciu zamierzonej funkcjonalności, więc nie wiem czy jest sens bawienia się w np. stm32. Może później jak się wciągnę w to wszystko, to będzie warto przejść na stm32.

Do kategorii Arduino dorzuciłbym jeszcze raspberry PI i porównywałby w tych dwóch kategoriach. Co według was jest ciekawsze?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dobra zdecydowałem się na Arduino. Chciałbym się spytać jaką płytkę polecacie bo jest parę, jedne coś mają w sobie, a drugie nie i nie wiem co wybrać. Teraz mam pożyczone UNO na którym się bawię.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.