Skocz do zawartości

Pastylki zbliżeniowe - zwiększenie zasięgu


jawa

Pomocna odpowiedź

Witam,
Chciałbym oznaczyć teren pastylkami zbliżeniowymi. Obecnie zbieram o nich informacje. Generalnie karty zbliżeniowe, pewnie i pastylki, działają po zbliżeniu czytnika na odległość 5-10cm. Szukam rozwiązań, które będą podawały sygnał po zbliżeniu na odległość 20cm. Czy któryś z kolegów próbował takiego rozwiązania? Interesuje mnie jaka jest szansa na powiększenie odległości odczytu przez przerobienie anteny w czytniku.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdę powiedziawszy wątpię - 20cm to już dużo, a RFID/NFC (i podobne) zostały zaprojektowane celowo do odczytu z niewielkiej odległości (ma to zalety - oczywiście w zależności od zastosowania, ale dlatego tych technologii używa się do konkretnych zastosowań).

Kiedyś przeglądałem PDFa ze specyfikacją możliwych średnic anten do RFID, bo tam chyba 5 różnych zwojów można użyć które różnią się ilością zwojów, średnicą itp, ale nawet największa antena nie daje takiego zasięgu. Teraz nie umiem znaleźć tego pdfa, ale jest w necie, tylko poszukać trzeba.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Wiem, ze od niedawna istnieje coś takiego jak LongRange RFID

Podobno ma to zasięg liczony nawet w metrach i ma mieć zastosowanie np do automatycznego otwierania szlabanu na parkingu (i od razu szef wie czy pracownik jest w pracy i o ile się spóźnił 😋 )

Tyle, że wyczytałem o tym w jakiejś gazecie a strona tam podana była "aktualnie w budowie"

Nazwy firmy też niestety nie pamiętam.

Może po haśle Long Range RFID coś w necie znajdziesz.

Pozdrawiam

Zuk

Link do komentarza
Share on other sites

Dostałem odpowiedź od jednego z dystrybutorów chipcard.pl (przypuszczam, że nie jest producentem), że zasięg jest do 20cm. Wobec tego spodziewam się, że standardowo 20cm to max to znaczy, że nie jest to pewne. Do pomysłu znakowania terenu odnoszą się sceptycznie. Opisałem, że pojazd nad pastylką może się przemieszczać i to może jest problemem. Zakładam, że prędkość pojazdu nie powinna być większa niż 5km/h.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.