Skocz do zawartości

Urządzenia 3v3 i 5V na jednej płytce


Mateusz

Pomocna odpowiedź

No to wprowadziłem poprawki 🙂.

Całkiem wywaliłem stabilizator na 5V bo w PPM zasilanie też ma 5V. Przy stabilizatorze na 3V3 dałem kondensatory tantalowe 10uF (datasheet).

TxD postarałem się poprowadzić dalej od kwarcu ale nie jest to zbyt łatwe bo mocno upakowane mam elementy.

I teraz mam pytanie odnośnie przygotowania gerberów.

Czy da się automatycznie w eagle zrobić aby nazwy rezystorów, kondensatorów itp były uporządkowane? Chodzi o to że mam teraz np. R1 R3 a R2 w ogóle nie mam na schemacie bo go usunąłem.

I dwa ostatnio jak trawiłem płytkę w Satland i nazwy na płytce zostały pozmieniane. tz zamiast R2 miałem np R8 i nie bardzo wiem dlaczego tak się stało 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

I teraz mam pytanie odnośnie przygotowania gerberów.

Czy da się automatycznie w eagle zrobić aby nazwy rezystorów, kondensatorów itp były uporządkowane? Chodzi o to że mam teraz np. R1 R3 a R2 w ogóle nie mam na schemacie bo go usunąłem.

I dwa ostatnio jak trawiłem płytkę w Satland i nazwy na płytce zostały pozmieniane. tz zamiast R2 miałem np R8 i nie bardzo wiem dlaczego tak się stało 🙂

W widoku płytki masz taką ikonką "smash" która rozdziela opis od elementu, dzięki czemu możesz go dowolnie przesuwać. A co do zmiany nazwy, to jeśli płytkę masz powiązaną ze schematem to powinno być ok, ale chyba nie masz, bo jak usuniesz coś na schemacie to z płytki powinno również znikać. Swoją drogą, elementy możesz sobie nazywać jak chcesz, masz taką ikonkę "name".

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.