Skocz do zawartości

Coś dla początkujących oraz Java


Kozy

Pomocna odpowiedź

Witam,
ostatnio przeszukując Internet natknąłem się na dość ciekawe dwie rzeczy odnośnie programowania mikrokontrolerów.

1. Modkit - http://www.modk.it

Ciekawe rozwiązanie dla początkujących bądź bardzo młodych konstruktorów robotów. Tworzenie odbywa się za pomocą drag&drop. Raczej nie stworzymy czegoś bardzo zaawansowanego, ale do małych projektów i jak ktoś nie lubi programować to fajna alternatywa.

2. MicroEJ - http://www.is2t.com/en/products-microej-sdk

Dla tych co lubią Jave 🙂 Programujemy tutaj sobie stm32 w javie 🙂 Ściągnąłem sobie i przejrzałem parę przykładów, powiem że dość ciekawe rozwiązanie. Może się zagłębię kiedyś w to, to napisze coś więcej, może jakiś tutek jak będą chętni.

Link do komentarza
Share on other sites

- Jak chcesz na serio zacząć przygodę z robotyką to polecam język C, przynajmniej jest multiplatformowy. Java jest dosyć powolna i mało popularna wśród mikroprocesorów.

- Bez programowanie zbyt daleko się nie zajdzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Bo ja wiem czy takie rozwiązania są dobre przecież Bascom jest banalnie prosty, a układając "klocuszki" niczego się nie nauczymy ...

Raczej jest to rozwiązanie dla dzieci, które może je wprowadzić w ten świat

- Jak chcesz na serio zacząć przygodę z robotyką to polecam język C, przynajmniej jest multiplatformowy. Java jest dosyć powolna i mało popularna wśród mikroprocesorów.

- Bez programowanie zbyt daleko się nie zajdzie.

A czy ja mówię, że będę pisał tylko w Javie. Coś znalazłem, wydaje mi się ciekawego to się podzieliłem tym. MicroEJ będę raczej traktował jako ciekawostkę i się trochę nim pobawię 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A może Arduino? Prościej to już chyba się nie da 😉 Programujesz praktycznie w C/C++, więc przesiadka na inne mikrokontrolery i środowisko inne niż arduino jest w miare prosta, a samo zaczęcie przygody z Arduino jest bardzo proste i rozwiązuje sporo problemów początkujących programistów uC.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.