Skocz do zawartości

Robot [linefollower] "CHAOS" :D


Pomocna odpowiedź

Witam przedstawiam wam mojego pierwszego robota z KARTONU, ok żartowałem 😃 nie jest to oaza spokoju 😋. Wiem że jest brzydki jak noc ale nie oto w nim chodziło ( miał działać a jak zadziałał radocha była ogromna 😃 ). nazywa sie CHAOS 🤯 . Układ powstawał bez schematów wszystko na bieżąco :-> . Mam zamiar zrobić mu obudowę i trochę ogarnąć te kable 😋 oraz wyposażyć go w czujniki zderzeniowe i inne bajery 😋. A teraz mały opis elementów:

- Sercem układu jest uC atmega 8 1Mhz

- silniki z cd-romu MITSUMI M25e-4 ( poprzednio silniki z zabawek RC ale były za szybkie 😃)

.DANE

- przekładnia pasowa

- sterownik silników: l298N (chłodzenia nie odkręcam, tak na wszelki wypadek {i tak sie nie grzeje 😋})

- 2 czujniki linii własnoręcznej roboty z diody IR i fototranzystorów z myszy kulkowej.

- zasilanie 4xAA baterie.

- podstawka z płyty CD.

- diody 1n4148 ( nie miałem innych 🙁, ale silniki nie są wymagające ( prąd zwarciowy 200 ma))

- parę rezystorów

- koła z radyjka, opony z dętki 😃

- program napisany w BASCOM'IE

- wymiary: wysokość 4,5cm, szerokość 8cm, długość 9cm.

Cena wykonania 25 zł atmega 8 i l298N, czas pracy jakieś 3 dni. dodam nowe funkcje 😋.

Nowa obudowa:

Film dodam jutro.

IMG0005A.thumb.jpg.0ff0b311b4eb69316d6b0a022f320a6b.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A to nie jest jakaś płytka uniwersalna, na której wystarczyłoby to polutować? Zawsze to mniej kabelków. Wygląda, że się da.

Nie dało się atmega jest na styk -.- chyba wiem co lutowałem sam chciałbym żeby było ich mniej ale to przez l298n bo ma inną obudowę, musiałem kablami. :/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.