Skocz do zawartości

Wizyjne wykrywanie falstartów - sumo


Chechli

Pomocna odpowiedź

Dlatego trzeba pamietac zeby oprocz pliku wykonywalnego kod zrodlowy byl rowniez ogolno dostepny.

Zobacze co uda mi sie zrobic;0

Jezeli chodzi o kompilacje pod windowsem to dziwna sprawa:

W pliku *.pro masz np zapis:

INCLUDEPATH +=/usr/local/include/

Ze swieca szukac tego katalogu w Windowsie. Ale faktycznie Qt nie zwraca uwagi na nieistnienie tego katalogu podczas proby kompilacji.

Link do komentarza
Share on other sites

I jak tam idą pracę nad tą wersją pod windowsa??

Powoli;) sama statyczna kompilacja Qt trwa kilka dobrych godzin, a nie mam jeszcze pewnosci czy wszystko dobrze poszlo;) Na dodatek nie wiem jak OpenCV bedzie chcialo wspolpracowac;)

EDIT:

Udalo mi sie skompilowac apliakcje 'prawie' statycznie;) Zostaje jeszcze kwestia statycznego OpenCV.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jest nadzieja, ze sie udalo. Program uruchamia sie bez zadnych dll'ek na Win7 32bitowym.

Narazie nie mam jak sprawdzic 64bit, ale tutaj licze na pomoc sobal'a.

EDIT:

Musialem wylaczyc narazie odgrywanie 'gonga' startowego bo jeszcze nie uporalem sie z phonon'em. jezeli bedzie dzialalo to co jest bede walczyl dalej;)

Sumo.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Na Windows Vista 32bit podświetla na czerwono pola ruchome, ale nie nagrywa. Tworzy jedynie plik wideo o nazwie temp, którego rozmiar zawsze jest taki sam - 0 bajtów.

Tylko teraz nie wiem czy to wina kompilacji czy jednak jakies błędy w programie...

mi nadal nie działa

ani na win7 64bit

ani na winxp 32bit

'nie działa' - czyli co? brak jakiś bibliotek? nie uruchamia się? czy co?

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbujcie w folderze z plikiem *.exe dodac folder Nagrania - tak jak w folderze release w wersjach w temacie - folder musi istnieć.

A co do zerowego tempa, to nie weim czemu, ale może coś z tym statycznym OpenCV - program działał na wszytskich kompach z dllkami gdzie byl odpalany.

A może by sprobować tak: zainstalować sobie Qtcreatora (powinien mieć wszelkie dllki, więc jak komus brakuje to sobie skopiuje do folderu progrmu) a te 4 od opencv (cv, cvaux, cxcore, highgui) skopiować z załącznika?

Btw, zawsze jak piszecie że nie działa, to piszcie jak to sie objawia.

^ tak, bez kamery po prostu sie nie uruchamia, i tak nie da sie wtedy korzystać, wiec nie widziałem sensu żeby sie przed tym specjalnie zabezpieczać 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie musi być podpięta kamerka bo inaczej nie ruszy.

aplikacja "kling'a" jest bez żadnego dźwięku, powinno być dodane jeszcze dźwięki takie jak na aplikacji "antyfalstart " z roboxy 2x pikniecie, 1 gong sygnalizujący włączenie robotów, odliczanie 5sek i sprawdzanie czy nie ma falstartów.

wyeliminuje to czynnik ludzki sędziego i będzie zależeć tylko od zawodników jaki mają refleks.

Link do komentarza
Share on other sites

jeżeli zostanie stwierdzone, że to co zrobiłem teraz działa to wtedy popracuje nad dodaniem phonona do kompilacji. Teraz po prostu uznałem, że szkoda mojego czasu skoro najważniejsze rzeczy nie działały.

Link do komentarza
Share on other sites

działa dobrze, tylko trzeba mieć kamerkę podłączoną sprawdziłem ją już na 3 komputerach,

na winxp 32bit

win7 64bit

win7 64 bit z komputerem z wbudowana kamerka

Dodaj tylko te dźwięki o których mówiłem wcześniej

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.