Skocz do zawartości

Serwomechanizm


aixI

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam zamiar kupić serwomechanizm, żeby przerobić po prostu na silnik z przekładnią do mojego robota. Mam na "oku" te serwa:

http://electropark.pl/towerpro-serwa/1854-tower-pro-sg-90-serwo-modelarskie-5901001854003.html

http://electropark.pl/inne/2111-serwo-turnigy-tg9e-9g-1-5kg-5901002111006.html

Jedno z nich ma zakres pracy 4,8V-6V, a drugie zaś napięcie pracy 4,8V i moje pytanie: Czy serwo firmy Turnigy mogę zasilać tylko 4,8V, czy 4,8 i większym?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli masz zamiar wymontować z niego elektronikę, to możesz zasilić wtedy to serwo też wyższym napięciem. Traktujesz je wtedy jak silnik z przekładnią.

A tak jeszcze dodam od siebie, że praktyczniejsze serwo byłoby z metalową przekładnią - jest ono po prostu żywotniejsze.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak mam zamiar wymontować elektronikę serwa, ponieważ użyję tylko silnika z przekładnią ;]

A tak jeszcze dodam od siebie, że praktyczniejsze serwo byłoby z metalową przekładnią - jest ono po prostu żywotniejsze.

Dzięki : >

Czyli mogę go użyć do mostka L293D? 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam jestem trochę zielony jeżeli chodzi o robotykę ale każdy od czegoś zaczynał 🙂. Mam zamiar kupić 4 serwa Pro Tower MG995 i mam parę pytań. Słyszałem coś o tzw. "martwych strefach" serwa i chciałbym się dowiedzieć czy to serwo też je posiada i w jakim zakresie. Z tego co się orientuje to pozycja spisywana jest przez potencjometr i takie pytanie czy to działa tak jak nkoder inkrementalny czy absolutny?

Link do komentarza
Share on other sites

Potencjometr działa jak enkoder absolutny, tyle, że pozycja orczyka nie jest w żaden sposób przekazywana na zewnątrz serwa (nie możesz jej odczytać z mikrokontrolera, przynajmniej nie bez przeróbki serwomechanizmu).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.