Skocz do zawartości

[BEAM] Światłolub Ic'y


IcePower

Pomocna odpowiedź

Witam 🙂

Chciałbym zaprezentować mojego światłoluba , nie jest on pierwszym, ponieważ powstał już wcześniej jeden Waldek a raczej jego karykatura 😅

W tej konstrukcji zastosowałem micro serwa modelarskie , całość zasilana z baterii 9V, ponieważ światłolub miał być możliwie jak najmniejszych rozmiarów przy małym nakładzie prac. Bateria 9V jest podobnych rozmiarów co 4xR3 ale łatwiej przymocować. Jedynym minusem jest mała pojemność.

Do budowy użyłem:

- układ L293DNE + podstawka DIL16

- 2x rezystor 100k

- 2x fototranzystory

- kondensatory 100n i 330n

- dioda LED 3mm zielona

- przełącznik hebelkowy 2-poz.

- stabilizator 7805

- złącza ARK2

- micro serwa modelarskie TowerPro SG90

- laminat 50x48mm

-koła piankowe do modeli latających

Jeśli chodzi o te ,,dziwnie " przylutowane rezystory , to płytkę miałem już wytrawioną, a w elektronicznym nie mieli zwykłych 0,25W 😕

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć i filmik

Jest dość mały , tak mi się wydaje 😃 Dla porównania robot na ręce, bo monety nie miałem na stanie. Taki już los elektronika,od ust sobie odejmie i na części wyda xd

Film

Czekam na jakieś opinie 🙂

Dzięki za przeczytanie mojego tematu

Pozdrawiam 😉

SAM_0021.thumb.JPG.421ab9452ccdbae5b03be6d1b008a54b.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Estetyczna konstrukcja. Jest wszystko, co trzeba. Stabilizator mocno się grzeje? Jak masz przymocowane serwa? Może jakieś foto od dołu? 🙂

Stabilizator się robi ciepły gdy bateria jest słaba, testowałem na starej baterii teraz kupiłem nową i od kilku dni jest OK 😉

Serwa przymocowane są za pomocą kleju Kropelka , posmarowana część na serwie gdzie występuje naklejka ( no może coś lekko koło kropelki poza ten obszar uciekło 🙂 ) Ale w razie potrzeby, troszkę siły + rozpuszczalnik i kropelka puści 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dlatego , że trzeba byłoby je połączyć lub kupić koszyczek,a 9V łatwo było przymocować. Płytka można powiedzieć z góry miała narzucony rozmiar, ponieważ gdybym zmniejszył PCB nic by to nie dało biorąc pod uwagę rozmiar serw i zasilania. Tak, że obojętne mi było jaka bateria,czy z stabilizatorem czy bez 😉

Mam pytanie, jakie kryteria trzeba spełnić aby dostać się do katalogu robotów ? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie, jakie kryteria trzeba spełnić aby dostać się do katalogu robotów ? 🙂

Zacząłbym od modyfikacji pierwszego posta i wybranie tagu "[beam]" przed tematem 😉

P.S: Gratuluję konstrukcji - jak na pierwszą, to bardzo ładnie zrobiona.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.