Skocz do zawartości

Dobór obudów do układu


Leogict

Pomocna odpowiedź

Witam, mam problem z doborem obudów do schematu:

355_a1326d9b36c6d28b7075b7e86cf347d5.png

Po kolei:

1) gniazdo zasilania DC_IN - AK300/2 nie będzie za małe?

2) microswitche - z biblioteki switch-omron model 10-XX będzie odpowiedni? Chodzi mi o standardowe microswitche.

3) LED'y - tutaj nie wiem zupełnie jaką dać obudowę. Fajnie, jakby były SMD, dostępne powszechnie w sklepach

4) rezystory - jak przy LED'ach. Niestety ilość obudów w Eagle mnie przygniata.

5) kondensatory ceramiczne 100nF - jw.

6) kondensatory 22-47uF elektrolity - jw.

7) potencjometr - przewlekany, niestety nie wiem, jaki ma symbol obudowy PT-10?

Proszę o pomoc, będzie to moja pierwsza zaprojektowana płytka PCB i jak widać mam duży problem z doborem obudów do tego układu, rozprowadzenie ścieżek i ułożenie elementów i cała reszta myślę, że pójdzie sprawniej.

Dodam też, że nie lutowałem nigdy elementów SMD, a będę to musiał ręcznie polutować, więc chyba przydadzą się większe elementy?

Link do komentarza
Share on other sites

2) microswitche - z biblioteki switch-omron model 10-XX będzie odpowiedni? Chodzi mi o standardowe microswitche.

Tak to standardowy mikroswitch...

3) LED'y - tutaj nie wiem zupełnie jaką dać obudowę. Fajnie, jakby były SMD, dostępne powszechnie w sklepach

To chyba najlepsza by była obudowa 0805 lub 1206

4) rezystory - jak przy LED'ach. Niestety ilość obudów w Eagle mnie przygniata.

smd czy tht ?

Dla tht to najlepsze by były te oznaczone jako 0204/7 (dla wersji 0,25W) lub 0204/5 (dla wersji 0,125W)

Smd to albo 0805 albo 1206 (pytanie jaki masz sprzęt te drugie są nieco większe-łatwiej przylutować)

5) kondensatory ceramiczne 100nF - jw.

THT to będzie C025-25x050

SMD to samo co wyżej albo 0805 albo 1206

6) kondensatory 22-47uF elektrolity - jw.

To zależy jakie napięcie pracy dla 16V to będzie coś takiego w wersji smd Ø6,3x5,8mm lub coś takiego dla tht Ø5x11mm

Ale najlepiej zrób tak wejdź sobie na TME i poprostu dobierając elementy od razu patrz na obudowę...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.