Skocz do zawartości

USPasp + BASCOM AVR problem


IcePower

Pomocna odpowiedź

Witam , zakupiłem programator USBasp, dokładniej ten Programator USBasp AVR ATMEL ISP +Taśma Win7x64 PL , barion_st z tej aukcji http://allegro.pl/programator-usbasp-avr-atmel-isp-tasma-win7x64-pl-i2776292767.html

Pobrałem program bascom avr najnowszą wersje. Podłączyłem wg. poradników z sieci ale nie obyło się bez problemów. Program nie wykrywał procesora, jednak po krótkim czasie udało się i wyświetliło mi się , że Atmega16A jest podłączona. Napisałem krótki program chciałem go wgrać i wyskakuje jakiś błąd. Siedziałem do 3 w nocy i nic nie udało mi się zrobić.

Dziś ponownie podłączam programator i za żadne skarby nie wykrywa procesora, na dole wyskakuje coś takiego:

Co może być nie tak ? Sprawdzałem kilka razy, czy nie ma zwarć , czy coś nie jest źle połączone ale wszystko gra.

Gdzieś przeczytałem, że ktoś miał podobny problem i po podłączeniu programatora STK błędy nie wyskakiwały.

Jestem w stanie gdzieś za tydzień nabyć nowy programator ale czy to na pewno pomoże 😐

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Jest pewien postęp

Co to oznacza ? 😃

Zasiliłem go z programatora, a wcześniej był zasilany z zasilacza.

Nie wiem czemu wcześniej nie spróbowałem tej opcji, pewnie z przemęczenia mój mózg już nie funkcjonuje poprawnie 🙂

Zaraz porobię ss'y programu i wystawień. Bo jeśli program się wgrał to nie działa 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mógłbyś mi skrótami napisać jakie ss'y wysłać , bo trochę nie ogarniam, a trochę tych opcji jest 😋

Tak program raczej się wgrał, dioda na programatorze sygnalizująca programowanie świeciła.

Edit@

Program

Ustawienia

Procesor to Atmega16A-PU

Schematu układu nie mam, ponieważ robot był nie gotowy i stworzyłem kostkę led z niepotrzebnych elementów do nauki programowania. Diody zasilane są z uC poprzez tranzystory, a katody są podłączone również do uC ponieważ led'ów jest dużo i uruchomiane są kombinacyjne. To taki krótki opis może trochę przybliży.

Podobny do tego:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.