Skocz do zawartości

mega pojazd !


sisiu17

Pomocna odpowiedź

Przecież to tylko kwestia anteny.

Po co taki zasięg? Na zasadzie "jak najwięcej mimo że bez sensu"?

Kamerka internetowa przez pulpit zdalny po wi-fi - ambitnie, ale czy ktokolwiek z Was sprawdzał to w praktyce? Bo z moich doświadczeń z nieszczęsnym pulpitem zdalnym wynika że możecie zapomnieć o tym, strumienia ledwo na mp3 starczy...

Tanio się takiego czegoś zrobić nie da, a już na pewno nie tak jak kombinujecie, przetwornica 12VDC>230VAC tylko po to żeby napędzić prądożerny zasilacz ATX to pomysł co najmniej dziwny - albo robić to porządnie, albo lepiej zająć się czym innym.

Jedyne co można w takim sprzęcie rozważać to zaadaptowanie laptopa, PCtowe płyty główne się do tego nie nadają, nie są projektowane do takich zadań, są wrażliwe na zakłócenia, wibracje i są prądożerne, tak samo jak stare P3 jeszcze na slot-1

Palmtop bez Wifi dzisiaj tak na prawdę nie ma sensu 😉

Tylko po co pchać go do robota? Obraz z kamery można wysłać znacznie bardziej nadającym się do tego celu medium niż przez wifi, bezprzewodowe kamery do monitoringu sprawdzają się w tej roli dobrze. Chyba że chcesz przetwarzać obraz już w robocie, tylko co chcesz z nim robić?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

no też myślałem nada laptopem a już najlepiej z pda ale ja już nie wiem

[ Dodano: 2007-03-08, 15:17 ]

no ja chce tylko poryszać sie tym pojazdem najlepiej przez PC i widzieć obraz z pokłady pojazdu na PC lub TV

a jakie te kamery do monitoringu mają zasięg ??

Link do komentarza
Share on other sites

Moge potwierdzic ze wifi wystarczy aby pulpit zdalny zadzialal i to z kamera ,poniewaz wczoraj to sprawdzalem na komputerach : komputer który odpieral info to 1,2 ghz 300 mb ramu a drogi ktory wysylal obraz to 500mhz 256 mb ramu.Wiec idealne 😉 komunikacja dziala w dwie strony.I dodam ze testowalem to na gównianej WiFi z pakietu neostrady(livebox).

Link do komentarza
Share on other sites

mictronic: Daj jakiś screen, żeby było widać ile łącza życzy sobie pulpit zdalny...

McRancor: Z PIII to porażka, dlatego proponuje durona, z obniżonym taktowaniem, wtedy potrafi pobierać 10W.

Co do przetwornicy to dałem linka, ale jak ktoś nie jest taki zdolny to można przez przetwornice 12v --> 230v, ale wiecie jak sprawny energetycznie jest ten pomysł 😕

Link do komentarza
Share on other sites

no ja już nie wiem bo mam obawy jak dam lywe główną to problem z zasilaniem no i będzie bardzo wielki i ciężki jak dam laptopa to problem z ceną wydam same 500 na laptopa.

no a co z wifi na CF (ma zasilanie3,3V) i na mikrokontrolerze ??

co o tym myślicie bo ja bym był za tym ale chyba ciężej by to było wykonac 😕

co z tym nieszczęśliwym zasilaniem no bo jak podłącze przetwurnice do atx'a to musiał bym dać akmulator jakiś większy(no ewentualnie przeżyje te wielkości) ale ile to pochodzi na tym akmulatorze ??

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra dołaczne sie jeszcze 🙂 Tu mamy pokazane ile zuzywaja procesory :http://en.wikipedia.org/wiki/CPU_power_dissipation

//daniel93

Do AMD lepszy jest kalkulator, do którego linka podałem wyżej...

//mictronic

Chodzilo mi o intele, jak by ktos chcial zerknac.

Link do komentarza
Share on other sites

dobra znalazłem coś extra małe i wielki zasięg coś o co mi chodziło

http://www.propox.com/products/t_92.html?lang=pl

czyli sterowanie załatwione teraz narodził sie problem z kamerą 🙁

bo bezprzewodowe to max 100-200m a to mi sie do niczego nie przyda

a może ktoś sie natkną na jakieś układy w których można zrobić kamere bezprzewodową na odległość ok 500-1000m ?

Link do komentarza
Share on other sites

no na nie wiem przerażają mnie te wielkości i waga (ok. 20 kg to już jest prawdziwy czołg)

a z tym z zasięgiem chyba nie będzie tak źle pisze 2km ale jak podłącze antene kierunkową to będzie git(myśle że ok 1000m w zabudowie będzie)

a co z tą kamerą macie jakieś konkretne pomysły ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.