Skocz do zawartości

mega pojazd !


sisiu17

Pomocna odpowiedź

Ciekawe skąd weźmiesz antenę kierunkową, bo samoróbka za dobra nie będzie?

ze sklepu

a ty daniel93 coś pisałeś na innym forum o tym jak przesłać obraz przez cc1000pp co z tego wynikło ??

no i obraż może być czorno-biały mnie to nie przeszkadza ale nie pogniewam sie na kolorowy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

no to szkoda 🙁 ale z sterowaniem przez cc1000pp to jest dobry pomysł

a z tym obrazem to chyba zrobie kamere IP (wifi) dobra antenka lub jakiś wzmacniacz i będzie git co o tym myślicie ??

wchodze w to zrobie jednak jak mówiliścia na początku

czyli akmulator + przetwornica + płyta gł. = robot 😅

tylko jakie silniki

Link do komentarza
Share on other sites

Obsługa cc1000pp nie jest łatwa. W bascom'ie z góry mówie, że można o tym zapomieć (nie opłaca się).

Silniki poszukaj czegoś dobrego żeby się nie okazalo, że za słabe i żeby się nie spaliły nie oszczędzaj na nich 😉

Pozdr

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

można byle nie pod więcej ale w tedy będzie miał mniejszą moc najlepiej napisz do sprzedawcy, żeby się nie okazało, że jak dasz 12V to on będzie ledwo zywy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej 2x aku 12v i do każdego aku stabilizator, aby elektronika równo rozładowywała oba oku.

jestem ciekaw jak miałby wyglądać ten stabilizator !

przy założeniu 2 silniki to ok 20A bez obciążenia + ok. 10A na przetwornice dla PC

to typowy akumulator 45Ah zapewni może 1h pracy po czym z 10 h ładowania

za cenę proponowanych silników masz w miarę porządną wkrętarkę , gotowe przełożenie i bez problemu zasilisz układ 12V , podobnie lepiej kupisz używany laptop który ma tylko jedno napięcie zasilania , a nie budować przetwornicę do płyty głównej

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej 2x aku 12v i do każdego aku stabilizator, aby elektronika równo rozładowywała oba oku.

jestem ciekaw jak miałby wyglądać ten stabilizator !

przy założeniu 2 silniki to ok 20A bez obciążenia + ok. 10A na przetwornice dla PC

to typowy akumulator 45Ah zapewni może 1h pracy po czym z 10 h ładowania

za cenę proponowanych silników masz w miarę porządną wkrętarkę , gotowe przełożenie i bez problemu zasilisz układ 12V , podobnie lepiej kupisz używany laptop który ma tylko jedno napięcie zasilania , a nie budować przetwornicę do płyty głównej

Nie wyraziłem się dość jasno, moja wina, przepraszam.

Po prostu gdyby elektronika pobierała prąd tylko z jednego akumulatora, to pojawiły by się po pewnym czasie różnice w naładowaniu akumulatorów.

Dlatego do każdego akumulatora trzeba podłączyć stabilizator i wyjścia z tych stabilizatorów połączyć. Dopiero stąd pobierała by prąd elektronika. (Pod pojęciem "elektronika", mam na myśli uC np. AVR i inna lekka elektronika)

Silniki oczywiście bezpośrednio do akumulatorów.

Napięcie do komputera trzeba by stabilizować impulsowo...

Link do komentarza
Share on other sites

Napięcie do komputera trzeba by stabilizować impulsowo...

Daniel każdy komputera przenośny czy stacjonarny wymaga określonych wartości napięć stałych , a to z jakiego źródła będą dostarczone nie ma znaczenia , czy będzie to przetwornica impulsowa , zasilacz AC / DC , czy akumulator nie ma znaczenia

i nie ma to nic wspólnego z układami stabilizacji impulsowej , o której może sobie poczytaj

Link do komentarza
Share on other sites

duże prądy dostarczy każdy układ , nie musi być to przetwornica impulsowa

dlatego budowa przetwornicy DC / DC o prądach wyjściowych rzędu 20-30A i kilku napięciach wyjściowych jest bezsensu , jak można zastosować komputer o jednym napięciu zasilania

Link do komentarza
Share on other sites

no tak padło zdanie lepiej kupić laptopa to napewno ale ja mam już płyte główną i wszystko co potrzebne a teraz nie będe kupował laptopa (krucho już z kasą) a ja myśle że komputer nie będzie aż tak dużo prądu pobierał bo wkońcu to tylko:

płyta główna, hdd, pamięć RAM, kamera internetowa na usb i wifi

a przecież nie będzie monitora.

a jakby zastosować dobry zasilacz atx któryt będzie mało pobierał prądu no i ja myślałem 1 akmu do PC a drugi do silników

co o tym myślicie ??

Link do komentarza
Share on other sites

przecież nie będzie monitora.

a co ma wspólnego monitor , z zasilaniem płyty głównej

zobacz jakie parametry ma zasilacz 200W który jest min. dla zasilania Twojego zestawu

+12V - 8.0A

+5V - 20.0A

+3.3V - 14.0A

-12v - 0.5A

może się okazać że prąd dla napięcia 3,3V jest jeszcze zbyt mały dla danej płyty i procesora

kolejna sprawa to płyta musi mieć kartę graficzną inaczej bios zgłosi błąd

teraz sobie przemyśl czy dasz radę zrobić taką przetwornicę z napięcia DC 12V

Link do komentarza
Share on other sites

no chyba masz racje ale czy nie da sie tego zrobić w całkiem inny sposób(w miare prosty) coś na uC ??

[ Dodano: 2007-03-27, 14:51 ]

narazie przynajmniej sterowanie sie zajmę ,a potem może bym dołożył kamerke IP albo coś innego wymyślić

[ Dodano: 2007-03-27, 15:19 ]

aha a co do zasięgu to coś takeigo jak na rysunku (czerwone kunkty to 2 miejsca - pokoje do nadawania sygnału ) myśle że lepiej będzie nadawać z tego pokoju bardziej na prawo bo tam jest wymagany większy zasięgo ok 100-150m

no i jakby nie było wielkich problemów z oprogramowaniem tego modułu cc1000 to bym sie skusił 😉

co o tym sądzicie ?

[ Dodano: 2007-03-27, 15:24 ]

oto rysunek:

mobo.thumb.JPG.32523bbbaf91f0747c3704076d502c1e.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.