Skocz do zawartości

Khazama i extreme Burner nie widzą programatora....


sadek

Pomocna odpowiedź

Heja ludziska,
Mam problem Khazama jak i extreme burner nie widzą mojego programatora USBasp i kompletnie nie wiem dlaczego. Tydzień temu khazama wczytywała mi porogramy na mikrokontroeler. Nagle po podłączeniu ani jeden ani drugi program nie wykrywają go.

Model progamatora jaki posiadam to:

http://allegro.pl/programator-usbasp-avr-atmel-isp-podstawka-tasma-i3087106163.html

Non stop mam komunikat:

"Can not find USBasp device..."

Ustawień zworek na programatorze próbowałem chyba wszystkich nic się nie zmienia.

Czy instalacja jakiś urządzeń (drukarka, płytak od ArduCoptera) mogła zmienić ustawienia samego portu USB, które teraz uniemożliwiają łączenie miedzy wcześniej wymienionymi programami a samym programatorem?

Link do komentarza
Share on other sites

Zworek już próbowałem ustawiać w obu pozycjach. Najśmieszniejsze jest to że zasilanie przez programator idzie, zasila układ który zaprogramowałem przed awarią...

Mam Windows 8, raz wyłączyłem podpisywanie cyfrowe sterowników, leczy przy próbie aktualizacji sterowników LibUSB, nie chciał się zuploudować bo sterownik nie był podpisany cyfrowo, a kiedy próbowałem powtórnie wyłączyć podpisy, system mi się zawiesza... szkoda gadać.

Wie ktoś może czy jest jeden program do podpisywania sterowników??

Link do komentarza
Share on other sites

Na elektrodzie był poruszany taki temat tylko zorientowany na Win 7. Nadal pod Win7/Vista Pan Mirekk36 zamieścił na swoim blogu poradnik jak poprawnie zainstalować USBasp na platformę x64. Postępowałem zgodnie z tym poradnikiem i USBasp działa bez wyłączania podpisu przy każdym włączeniu komputera, tylko tak jak pisałem pod Win7. Może znajdziesz coś dla siebie. Bardzo hardcorowa i nie optymalna metoda to zainstalowanie wirtualnej maszyny z jakimkolwiek systemem obsługującym USBasp, przekierowanie portu i powinno działać (uskuteczniam tą metodę z starym skanerem do którego nie ma sterowników pod win7).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo hardcorowa i nie optymalna metoda to zainstalowanie wirtualnej maszyny z jakimkolwiek systemem obsługującym USBasp, przekierowanie portu i powinno działać

Z tym niekoniecznie jest tak różowo. Nie wiem jak w Win 8, ale w Win 7 x64 instalacja XP/Debian itp. na Virtual PC nie zdawała egzaminu. Pomógł dopiero Linux na zewnętrznej partycji. Dodam, że testowałem to zanim pojawiły się sterowniki do USBasp na Win 7 x64 i zanim komukolwiek się udało to ruszyć. Od siebie mogę polecić STK500v2 z opcją HID - działa na każdym OS i nie potrzeba bawić się sterownikami 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Co do wirtualizacji to od siebie polecam virtualbox'a, nie próbowałem tak odpalać USBasp, ale widziałem wiele takich maszyn z vb, które obsługiwały różne urządzenia pod usb choćby blaster'a od Altery. Choć faktycznie kofiguracja może przysporzyć siwizny 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie dzięki wielkie za pomoc;)Co prawda nic nie wirtualizowałem nic , ale skorzystałem z poradnika, do którego Gohandi zamieścił link.

Ostatecznie okazało się, że system się nie zacinał tylko nie wczytywał mi klawiatury ( moje gapiostwo ) od razu po starcie systemu, dlatego nie mogłem dokonać żadnych zmian. Zrestartowałem biosa, wyłączyłem wymaganie podpisywanych sterowników, zainstalowałem drivery pod x64 i wszystko teraz lata 😉

Pzdr,
MS

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.