Skocz do zawartości

Regulamin minisumo


dumel111

Pomocna odpowiedź

Witam !

Zabieram się do budowy mojego pierwszego autonomicznego robota klasy minisumo.

Dokładnie zapoznałem się z regulaminem. Jednak nie uzyskałem odpowiedzi na jedno pytanie. Otóż czy w czasie 5s od naciśnięcia przycisku startującego, robot może być aktywny (lecz nieruchomy).

Czy jeżeli w tym czasie "oczekiwania" 5s sonar będzie poruszał się na np. serwomechaniźmie to czy nie będzie podlegało to dyskwalifikacji ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy jakie zawody. Jeśli regulamin nie określa, że robot nie może wykonywać skanowania, a jedynie, że nie może się poruszyć lub rozłożyć - to jak najbardziej można. Najważniejsze to czytać regulaminy. Parę lat temu na RA był robot, który miał skaner na Sharpie i serwie - i świetnie sobie radził. Osobiście uważam, że to trochę szkoda, że są takie ograniczenia, to ogranicza konkurencję.

Link do komentarza
Share on other sites

Podczas tych 5s "robot nie może wykonywać żadnych akcji mających na celu zyskanie przewagi nad przeciwnikiem (skanowanie otoczenia itp.)"

Skąd to wziąłeś ? tak pytam z ciekawości. Przejrzałem różne regulaminy, ale nie znalazłem takiej wzmianki. Jest napisane co prawda:

Robot nie może zawierać urządzeń aktywnie zakłócających działanie układu sterowania

przeciwnika.

Ale to coś innego niż skanowanie, pola walki. Zresztą wątpię, aby popularne radary IR, stosowane w MS, były nieaktywne przez te 5sek, tak sobie życia chyba nikt nie komplikuje. Zresztą cały problem, moim zdaniem jest ironiczny. Stwierdzenie, uzyskania przewagi nad przeciwnikiem ? Hm.. jak ? Jeżeli czujniki są wbudowane na stale w robota, jak to chcesz stwierdzić, czy skanują czy nie ? W przypadku ruchomego czujnika na serwie owszem, bo widać jego ruch, ale w przypadku czujników nieruchomych, to niemożliwe.

Dla mnie to jest takie tworzenie, barier, dla samych barier, i jak pisał kolega wyżej, ograniczanie samej konkurencji, i jej rozwoju, jak i atrakcyjności.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.