Skocz do zawartości

XMEGA - Problem


Eukaryota

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich,

mam pewien problem z układem AtXmega128A1U. Problem dotyczy źródła zasilania układu ale nie jestem do końca pewien dlaczego tak jest. Jeżeli zasilam układ z 5V (redukcja przez LM3940IMP na 3.3V) z zewnętrzengo zasilacza (5V) to wszystko jest ok. Ale jak podłączam układ do zasilacza komputerowego także do linii 5V to układ nie startuje. Napięcie jest dokładnie takie samo w obu przypadkach. Czy ktoś się z czymś takim kiedyś spotkał?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Mierzyłeś napięcia na pinach procka, czy gdzieś dalej na linii zasilania? Mierzyłeś napięcia podczas pracy układu (w drugim przypadku podczas próby uruchomienia zasilania)? Masz oscyloskop?

Link do komentarza
Share on other sites

Mialem taki problem na początku przygody z AVR 😋, nie wiedzialem co jest nie tak, napiecie zasilania 5v a uklad nie startowal. Doszukiwalem sie bledów w programie, ale nadal nie działało. W AVR sa FUSEBITY BODEN, BODLEVEL, ktore sprawdzaja czy napiecie nie spadlo poniżej jakiejs wartości, jesli tak sie stanie to procesor wchodzi w stan resetu. Zasilacz komputerowy jest zasilaczem impulsowym, wiec bardzo możliwe, ze to jakoś wpływa na nie poprawność w działaniu. To moje przypuszczenia, nie koniecznie prawdziwe:P

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

dzięki za pomoc. Znalazłem rozwiązanie. Pierwszym jest faktycznie impulsowe źródło zasilania, lecz na Xmegę nie ma to większego wpływu, problemem był programator AVRmkII, który jest dużo bardziej wrażliwy na takie "skoki" napięcia. Możliwe, że przez brak filtracji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.