Skocz do zawartości

Proste rozwiązanie okazało się najlepsze - nowy robot na MIT


Domol

Pomocna odpowiedź

Słyszeliście kiedyś, że coś co chcecie zrobić jest niemożliwe? Takie słowa usłyszał od swojej pani profesor John Romanishin, który dowiódł, że jednak to on miał rację. Jego pomysł jest obecnie realizowany na MIT.

Prototyp M-Block

M-Blocks to robot, który składa się z modułów w kształcie sześcianów, bez żadnych zewnętrznych ruszających się części. Mimo to, sześciany te są w stanie wspinać się na siebie, podskakiwać czy toczyć się po ziemi.

Na każdym boku oraz powierzchni M-Block są sprytnie rozmieszczone magnesy. Te na bokach są w stanie się obracać, dzięki czemu kostki nie odpychają się, tylko są w stanie się do siebie przyczepić. Naukowcy mają nadzieję, że uda się to wykorzystać m.in. przy naprawie mostów czy budynków. Oczywiście wtedy należałoby wykorzystać cały rój takich robotów, który mógłby najpierw zdiagnozować problem a potem tak się zorganizować, żeby naprawić szkody.

Tutaj dowiecie się nieco więcej

W planach jest też wyposażenie niektórych modułów w kamery, diody, dodatkowe baterie lub inne sprzęty. A co Wy byście do nich dołożyli?

Źródło: http://web.mit.edu/newsoffice/engineering.html

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.