Skocz do zawartości

IStruct wstaje i przechadza się na dwóch nogach


Domol

Pomocna odpowiedź

Na Uniwersytecie w Bremen praca wre. Rozwijany jest tam projekt iStruct, którego celem jest poprawienie mobilności robotów kroczących. Ma on również pomóc w rozwoju systemów robotycznych i rozwiązań inspirowanych biologią. Obecnie trwają prace nad poprawieniem percepcji bodźców zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Cała konstrukcja jest inspirowana naturalnymi rozwiązaniami

Robot, który powstał w ramach projektu jest idealną platformą do badań kręgosłupa czy stóp. Dzięki temu możliwe będzie rozwijanie konstrukcji, która potrafi poruszać się zarówno na dwóch, jak i na czterech nogach. A wszystko dzięki zastosowaniu sztucznego kręgosłupa, który potrafi tym wszystkim sterować.

Dobrze widać tu ruchy kręgosłupa

Dodatkowym atutem są wspomniane już stopy. Większość robotów kroczących wyposażona jest w niezbyt skomplikowane konstrukcje stóp. Tutaj natomiast mamy do czynienia z taką budową, która umożliwia kontakt z podłożem w kilku punktach. Dzięki temu robot jest stabilniejszy.

Ciekawie byłoby oglądać tego niemieckiego robota w zawodach DARPA Robotics Challenge. Myślicie, że miałby szanse wygrać z Atlasem?

Źródło i więcej szczegółów na temat iStructure: http://robotik.dfki-bremen.de/en/research/projects/istruct.html

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.