Skocz do zawartości

UBR-1 następcą PR2


Domol

Pomocna odpowiedź

Inżynierowie z Willow Garage stworzyli bardzo interesującego robota, który może przydać się zarówno uczelniom i pracownikom naukowym, jak i przedsiębiorcom. A do tego kosztuje znacznie mniej niż inne roboty jego pokroju.

Kolejny owoc pracy inżynierów z Willo Garage

Sławny robot PR2, którego autorami są również naukowcy z Willo Garage, ma teraz poważnego rywala. 10 razy tańszy od niego UBR-1 jest w stanie wykonać podobne zadania, co jego starszy brat. Mam tu na myśli poruszanie się w konkretnym kierunku i manipulowanie obiektami różnej wielkości. Jest to szczególnie przydatne do prac w magazynie. Można nim sterować na dwa sposoby - za pomocą kontrolera PS3 ręcznie wskazać mu drogę lub użyć programu, nad którym praca zajęła zespołowi 2 lata.

Krótkie, ogólne przedstawienie robota

Robot jest w stanie unieść się na wysokość ok 130 cm. Wyposażony jest w 8GB RAMu i 120GB na twardym dysku. Jego ramię ma 7 stopni swobody. Czujnik umieszczony na jego głowie zbiera informacje ze środowiska, dzięki którym robot wie, jak powinien poruszyć ramieniem.

Kilka słów od pani inżynier na temat UBR-1

Skąd taka różnica w cenie? Jak tłumaczy Melonee Wise, pani konstruktor, PR2 był tworzony bez myślenia o kosztach. Wiadomo było, że ma działać, a cena nie grała roli. Tym razem robot jest nie tylko funkcjonalny, ale np. wykorzystanie tylko 1 ramienia poskutkowało ogromnym obniżeniem kosztów.

Co Wy o tym sądzicie? Przydałby Wam się taki UBR-1?

Źródło: http://www.engadget.com/topics/robots/

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.