Skocz do zawartości

LightFollower - sprawdzenie schematu


Wolfik

Pomocna odpowiedź

Witam,

Mam taką prośbę mógłby ktoś sprawdzić ten schemat. Wiem, że jest na forum, ale coś mi się nie zgadza.. (ścieżki pod driverem, chociaż nie pogardzę jak ktoś zerknie na cały)

Oryginalny:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-swiatlolub-jak-zrobic-robota-od-zoltodzioba-do-pierwszego-robota-vt1096.htm (cały robot)

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4d03e8cb6669c7938.png

(schemat na PCB)

To moja pierwsza płytka w programie Eagle, więc proszę o wyrozumiałość.

Dodatkowo takie pytanko poszukuję fototranzystora w SMD analogicznego, który był użyty w tym schemacie. Podrzuci ktoś jakąś nazwę, albo bibliotekę? 😋

Z góry dziękuje za pomoc 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie ją przerysowałem 😋. Stworzyłem schemat, a później rzuciłem to na boarda, tylko mówię jakoś mi się te ścieżki pod driverem nie podobają w porównaniu z tym przykładowym, dlatego bardzo bym chciał, aby ktoś rozwiał moje wątpliwości czy płytka stworzona przeze mnie jest dobrze czy też nie 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wolfik, przesuwając ścieżki w ten sposób robisz bałagan na płytce. Weź je ładnie poprowadź zakręty pod kątem 45°, a to skrzyżowanie na środku pod mostkiem to jest coś ohydnego. Jeśli uważasz, że co ja gadam to otwórz sobie dowolny układ elektroniczny i zobacz jak tam ścieżki są poukładane. Staraj się wzorować na tym co jest dobre, a nie robić jak mi się podoba.

Link do komentarza
Share on other sites

No dobrze, tylko nadal pytam o to samo 😋

To jest przykładowe, a to jest moje:

Ta sieć pod driverem mnie totalnie zastanawia, bo u mnie takiego efektu nie potrafię osiągnąć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.