Skocz do zawartości

Jak użwać eagle?


Mateusz

Pomocna odpowiedź

Musisz zrobić wszystko po kolei, ominąłeś punkt przypisania pinów takim kreskom z kółkami (tak, tak, też bym nie wiedział o co mi chodzi, ale jeżeli korzystasz z opisu to na pewno to tam jest).

Link do komentarza
Share on other sites

To coś mi nie idzie - piny wstawiłem, w obudowie pady, a o przypisywaniu nic nie widzę 😐

EDIT

Już znalazłem - guzik na dole w edytorze pakietu.

Tylko za nic się to na płytce 8x10 nie zmieści... s089.gif

Link do komentarza
Share on other sites

Nowe pytanie, w związku z innym projektem:

Chcę zrobić układ na płytce o mocno udziwnionym kształcie.

Jak zdefiniować taki kształt płytki w eagle?

Oprócz dziwnego kształtu mają być jeszcze różne otwory, nacięcia, wcięcia itp...

Link do komentarza
Share on other sites

Kształt płytki to ta biała ramka na około projektu, jest ona w warstwie Dimension, można ją przesuwać tak samo jak każdą inną ścieżkę, można ją również skasować i narysować od nowa tak jak się rysuje nowe ścieżki, ale trzeba wtedy wybrać z menu u góry warstwę Dimension po rozpoczęciu rysowania lub w jego trakcie, linia powinna wtedy przybrać kolor biały (no chyba, że masz ustawione inne kolory).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Autodesk Inwentor "waży" prawie 2GB, Altium Designer też jakoś sporo, trzeba by się tego uczyć od nowa...

Pogrzebałem po necie - podobno da się wczytać plik z AutoCADa do Eagla za pomocą Eagle Power Tools.

Jeszcze tylko muszę rozpracować jak, bo na razie coś mi to nie wychodzi...

Link do komentarza
Share on other sites

Tracę juz nerwy do tego Eagla... 🙁

Power Tools pozwalają na zaimportowanie obrazu płytki nawet z pliku graficznego.

Problem w tym, że nawet na pełnej wersji Eagle'a wyskakuje mi komunikat, że "coordinates are out of range" (...) "Maximum allowed range is +/-838.8607 mm" - czyli, o ile ze schematu może zrobić płytkę dowolnej wielkości, to import ma już ograniczony do 8x10cm - tak samo, jak w wersji demo 🙁

Dalej - chcąc zrobić płytkę, rysuję najpierw schemat. Na schemacie muszę (nie wiadomo po co) rysować połączenia, co zajmuje godziny czasu. Nie można tylko wskazać, co ma być połączone z czym, a Eagle niech już sobie sam rysuje połączenia, tak, żeby było czytelnie?

Kolejne - po narysowaniu schematu, na płytce trzeba robić dokładnie to samo - np układać w odpowiednich miejscach elementy i przesuwać ścieżki. Często po przejściu do płytki nie widzę też żadnych połączeń (tak, jakby ich nie było na schemacie).

I jeszcze jedno - mam do ułożenia na płytce 16 mikroprzełączników, każdy podłączony do kolejnej pary nóżek w złączu sygnałowym. Oddalone są od siebie o stałą wartość odległości. Czy muszę każdy jeden wstawiać oddzielnie i łączyć z pinami złącza, czy może da się to jakoś zautomatyzować?

Da się jakoś usprawnić to, o czym pisałem wcześniej?

Zaczynam dochodzić do wniosku, że szybciej zaprojektuję płytkę w AutoCad i Photoshop'ie, niż w Eagle. Zwłaszcza, że w Eagle muszę dodawać elementy do bibliotek.

Link do komentarza
Share on other sites

Rysując schemat musisz narysować połączenia, nikt za Ciebie nie odgadnie co z czym chcesz połączyć, a już w szczególności program.

Przechodząc na płytkę również nikt za Ciebie elementów nie poukłada, uwierz, że nad automatyzacją tego procesu niejeden naukowiec zjadł już sobie zęby, wyrwał włosy i pewnie oślepł. To samo autorouter, coś tam połączy, ale szału z tego nie będzie.

Jeżeli mikroswitche pasują rozstawem do 2.54mm to spokojnie możesz zamiast nich wrzucić odpowiednio długą listwę (razy 2) i połączyć odpowiednie pola.

A jak znikają ścieżki to w 99% ich nie ma tak naprawdę ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Rysując schemat musisz narysować połączenia, nikt za Ciebie nie odgadnie co z czym chcesz połączyć, a już w szczególności program.

Wcale tego od programu nie wymagam 😉

Ale zamiast rysować połączenia (przy ich dużej ilości jest to bardzo czasochłonne), wolałbym zaznaczyć tylko, że nóżka 1 mikroswitcha ma być połączona z pinem 1 złącza, nóżka 2 z pinem 2 itd.

I niech już program sam kreski rysuje, tak, żeby było czytelnie.

Przechodząc na płytkę również nikt za Ciebie elementów nie poukłada, uwierz, że nad automatyzacją tego procesu niejeden naukowiec zjadł już sobie zęby, wyrwał włosy i pewnie oślepł.

Jeśli chcę, żeby schemat był czytelny, to mogę poświęcić trochę więcej czasu na umieszczenie symboli w odległościach takich, w jakich mają być na płytce.

Program mógłby proponować płytkę z elementami umieszczonymi w takich odległościach, jak te zdefiniowane w schemacie.

Teraz wstawiam 16 switchy w schemat, poświęcam mnóstwo czasu na ich ustawienie i połączenie nóżek.

Potem przechodzę do płytki i znowu rozstawiam switche...

2 razy ta sama robota.

warto użyć funkcji BUS w Eagle'u

A nie ruszałem jej jeszcze - dzięki za sugestię, spróbuję.

EDIT:

Czy ktoś wie, co zrobić z tym:

Power Tools pozwalają na zaimportowanie obrazu płytki nawet z pliku graficznego.

Problem w tym, że nawet na pełnej wersji Eagle'a wyskakuje mi komunikat, że "coordinates are out of range" (...) "Maximum allowed range is +/-838.8607 mm" - czyli, o ile ze schematu może zrobić płytkę dowolnej wielkości, to import ma już ograniczony do 8x10cm - tak samo, jak w wersji demo 🙁

?

Bez tego nie ruszę dalej 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.