Skocz do zawartości

Moduł radiowy


matt90

Pomocna odpowiedź

Witajcie, mam kupione moduły radiowe http://electropark.pl/moduly-komunikacji/3470-modul-komunikacji-rf-nadajnik-i-odbiornik-315mhz.html i nie wiem od czego zacząć programowanie ich... Może ktoś podrzucić jakiś program, żebym mógł coś podejrzeć, ewentualnie podpowiedzieć co zrobić aby wysłać z jednego procesora sygnał do drugiego, że został naciśnięty przycisk. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie robisz to np tak do nadajnika podłączasz nóżkę uC a do odbiornika przez rezystor diodę LED ustawiając odpowiednio stan na pinie uC będziesz mrugał diodą zdalnie 😋 I tyle.Niczego nie konfigurujesz po prostu traktujesz to jako radiowe przedłużenie nóżki uC.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W nadajniku moduł mam na pinie TX więc jak go ustawie na "1" to dioda w odbiorniku (pin RX) zaświeci się?

[ Dodano: 25-03-2014, 16:12 ]

A mam jeszcze jedno pytanie czy da się zastosować ten moduł w urządzeniu, na wzór pilota. Mam w nim kilka przycisków i czujnik temperatory. Chcę wysyłać info od 7 przycisków i czy da się zrobić, żeby odbiornik wiedział który przycisk został naciśnięty?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam już pierwszy problem 🙂

W nadajniku wrzuciłem sobie przycisk pod jakiś pin i jak go nacisnę to na TX mam "1", w odbiorniku napisałem takie coś:

DDRD &= ~ (_BV(PD0));	//RX
PORTD |= _BV(PD0);
DDRB |= _BV(PB0);		//dioda
if(!(PIND & _BV(PD0))) PORTB |= _BV(PB0);

Diodę mam na RX i na pinie PB0 i zaraz po załączeniu zasilania zapala się ta na PB0, a na RX miga, wygląda to jak drgania styków. Dawałem opóźnienia i nic to nie pomogło :/

Link do komentarza
Share on other sites

Kod nadajnika

DDRD &= ~ (_BV(PD7));//przycisk
PORTD |= _BV(PD7);//przycisk
DDRD |= _BV(PD1);//nadajnik TX
if(!(PIND & _BV(PD7))) PORTD |= _BV(PD1);

Schematu jako takiego nie mam, nadajnik jest podpięty do pinu TX atmegi 32, odbiornik do pinu RX atmegi8. Kod na odbiornik jest taki jak wyżej podałem. Chciałem zrobić, aby po naciśnięciu przycisku na nadajniku zapalała się dioda w odbiorniku

Link do komentarza
Share on other sites

tak to jest C. Nie wrzucałem bibliotek tylko samą funkcję, początek jest standardowy czyli

#define F_CPU 8000000
   #include <avr/io.h>
   #include <util/delay.h>
   #include "HD44780.h"

Mógłbyś mi pomóc w uruchomieniu tego modułu?

Link do komentarza
Share on other sites

Ok więc tak.

Czy jak do odbiornika pod pin data dasz diode a w nadajnikiu na pin data dasz VCC to dioda zaświeci?

Jeśli dioda zaświeci to wtedy odbiornik podłączasz pod uc a pin uc ustawiasz jako wejście i ściągasz do masy,
a do nadajnik dajesz jakiś guzik.

i teraz jeśli naciśniesz guzik to uc powinno na pinie od odbiornika wykryć 1,
czyli sprawdzasz jesli na pinie tym jest 1 to i tu możesz sobie coś na wyświetlaczu wyświetlić.

Tylko pamiętaj o rezystorkach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.