Skocz do zawartości

Dobór mostka H


MisiekKing

Pomocna odpowiedź

Witam,
składam właśnie swojego pierwszego dużego robota, jestem na etapie skupowania części do jego platformy mobilnej która będzie napędzana czterema silnikami DC: silnik

Mój problem polega na tym że nie wiem jaki mostek H dla nich zastosować. Wolałbym układ scalony niż samemu go budować 😉 Myślałem nad układami typu VNH7013XPTR-E oraz VNH3SP30 ale to są, z tego co zrozumiałem, jedno kanałowe sterowniki.

Jeżeli ktoś ma jakieś własne doświadczenie z sterowaniem tych silników to prosiłbym o jakieś wskazówki 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko on jest jednokanałowy, obsługuje tylko jeden silnik a ja ich mam 4 więc potrzebował bym aż 4x VNH3SP30. Chyba że masz na myśli żeby podpiąć pod jeden dwa silniki równolegle tylko czy wtedy zamiast 6V na silnik nie będę miał 3V?

Link do komentarza
Share on other sites

A to już zależy od tego jak sobie sterowanie silnikami wymyśliłeś. Jeśli planujesz 4 niezależne napędy (co może być fajną zaletą tego podwozia), to musisz mieć 4 mostki. Jeśli dopuszczasz tylko 2 kanały lewy-prawy, to dwa tak duże mostki na 4 silniki wystarczą.

Ludzie już dawno wymyślili jak podłączyć kilka odbiorników do jednego źródła tak, by każdy widział pełne napięcie. Najlepszy przykład masz w żyrandolu. Gdy włączasz żarówkę to zwykle świeci ładnie z pełnych 230V a gdy włączysz drugą to co się dzieje? Czy każda pracuje wtedy ze 115V i jasność spada im o ponad połowę czy może jednak z 230V i jest nawet widniej niż poprzednio? Sprawdź wieczorem - może z trzema?

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.