Skocz do zawartości

Sprzeciw wobec regulacjom dotyczącym quadrocopterów w USA


Treker

Pomocna odpowiedź

W zeszłym tygodniu grupa naukowców, nauczycieli i administratorów z 16 amerykańskich instytucji wyższego nauczania, m.in. Harvard, Duke i Stanford zgłosiła swój sprzeciw do niedawno wydanej przez AFL (Amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa) „Interpretation of the Special Rule for Model Aircraft” (Interpretację Specjalnej Zasady o Modelach Latających). Zrobili to wysyłając (przy pomocy doradców prawnych) 13 stronicowy list w odpowiedzi na prośbę FAL o publiczne komentarze.

Akademicy są niezadowoleni, ponieważ zakazy nakładane przez FAL utrudniają im wykorzystanie modeli w praktyce do nauczania i badań. Zasady dotyczące modeli latających nie pozwalają bowiem studentom na używanie np. quadrocopterów, czy innych im podobnych nisko latających dronów w celach odmiennych niż stricte hobbistycznych. Ci będący na uniwersytetach publicznych mogą zgłosić się do FAL po „Certificate of Waiver or Authorization” (Certyfikat Zrzeczenia lub Autoryzacji). Niektórzy starają się obejść te przepisy, testując swoje modele pod dachem, np. na salach gimnastycznych, nie wiadomo jednak, czy FAL nie zakwestionuje również tego sposobu tłumacząc się ograniczeniem wysokościowym.

Paul Voss, profesor z Smith College, pomysłodawca napisania listu proponuje zmianę przepisów tak, by na zezwolenie latania dronami nad terenem prywatnym pozwalała osoba tenże teren posiadająca. Oficjalne stanowisko FAL jest jednak przeciwko temu pomysłowi, gdyż wg. nich właściciele terenów prywatnych nie mają żadnej kontroli nad przestrzenią powietrzną powyżej ich nieruchomości.

Wychowawcy mają nadzieję, że FAL zmieni przepisy tak, by skupiały się nie na naukowcach, lecz na ludziach stwarzających rzeczywiste zagrożenie w przestrzeni powietrznej. Na razie jednak na ostateczną decyzję FAL przyjdzie trochę poczekać, gdyż poza wspomnianym listem na odpowiedź czeka również ok. 20 tys. innych zapytań w tej samej sprawie.

Autor newsa: Usharn

Źródło: http://spectrum.ieee.org/automaton/robotics/aerial-robots/scholars-say-no-to-faas-model-aircraft-regulations

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Treker, rozumiem, mój błąd.

A propo tematu: Myślę, że nie ma co oczekiwać zbytniego przemyślenia sprawy przez coś takiego jak "Amerykańska Federalna Administracja" przed wprowadzeniem ustawy i tak potężny odzew na pewno zaowocuje sprecyzowaniem jej wymogów i ograniczeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.