Skocz do zawartości

Dostosowanie PCB do firmy Satland Prototype


aixI

Pomocna odpowiedź

Witam. Ostatnio pomyślałem, że lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie płytki w tej firmie niż robienie jej samemu. Zacząłem czytać jak to się robi ale nie rozjaśniło mi to mojej sytuacji. Mam prośbę do Was dotyczącą tego jak stworzyć odpowiednie pliki do wykonania płytki w firmie i co dokładnie zaznaczyć na tej stronie. Mam gerbery 2010. Płytka będzie dwustronna, bez opisu. I jak to wygląda u nic z zapłatą, czy trzeba przelewem, czy przy odbiorze?

Edit: Jeszcze jedno pytanie (może jeszcze coś zmienię w projekcie). Chodzi mi o to jaki tranzystor kupić aby sterował (włącz/wyłącz) diody IR w czujnikach podłoża ktir0711s.Są to dwie gałęzie po cztery czujniki w każdym. Myślałem o tranzystorze NPN 817.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

Instrukcja jak przygotować Gerbery jest tutaj:http://prototypy.com/uploads/Eagle-05.2010.pdf

Robisz krok po kroku jak w powyższym pdfie i będzie dobrze.

W formularzu musisz zaznaczyć, to co chcesz, czyli pewnie metalizacje, cynowanie i soldermaske. Do tego wszystko informacje o rozmiarach i otworach. W sprawach płatności skontaktują się z Tobą na kilka dni przed odbiorem PCB. Będziesz mógł zrobić przelew lub zapłacić przy odbiorze.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki, jak chodzi o tego pdf'a to właśnie go przeglądałem.

Jak mam, np. 74 otwory to po prostu wpisuję 74, tak?

Jak chodzi o Gerbery, to wystarczy zrobić to co jest w pdf'ie? Nic więcej? (bo jak oglądałem film na YT, to ustawiał tam różne warstwy, czy coś).

Link do komentarza
Share on other sites

Plik CAM robi wszystko za Ciebie, nie musisz się niczym martwić. Rób krok po kroku jak jest w pdfie i będzie dobrze. Jak zrobisz jakiś bardzo głupi i ewidentny błąd, Satland wyłapie to przed wykonaniem i da Cie znać (mam na myśli błędy typu brak warstwy lub coś podobnego).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ok, teraz została druga sprawa - tranzystor dla włączania i wyłączania diod IR w czujnikach. Tak jak pisałem w pierwszym poście, myślałem o tranzystorze NPN 817 (bo go mam na stanie).

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze mam pytanie dotyczące frezowania otworów i frezowania (mm) (warstwa Milling) oraz nietypowego kształtu płytki. Jak mam w polu "Ilość sztuk" 1 i dam 2, to będę miał takie dwie płytki PCB, tak?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze mam pytanie dotyczące frezowania otworów i frezowania (mm) (warstwa Milling) oraz nietypowego kształtu płytki.

Jakie to pytanie?

. Jak mam w polu "Ilość sztuk" 1 i dam 2, to będę miał takie dwie płytki PCB, tak?

Tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Jakie to pytanie?

Sorki, nie napisałem o co konkretnie mi chodziło 😃 Chodzi mi o to co ma być "zaptaszkowane" i co, np. wpisać w "Frezowanie (mm)". Jak moja płytka PCB nie jest jakaś prosta (np. prostokąt), to muszę zaznaczyć "Nietypowy kształt płytki"?

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, mam tylko (i chyba już 🙂 ) ostatnie pytania.

W polu "Frezowanie: (mm)" muszę cokolwiek wpisywać? Jak nie chcę aby płytka PCB była frezowana? Przy tym właśnie jest taka informacja "?" ale ciężko do mnie dociera.

A jak chodzi o pole "Frezowane otwory:", to to miejsce zaptaszkować? Na PCB mam parę przelotek i parę elementów THT oraz otwory pod mocowanie silników.

I jeszcze w polu "Ilość otworów na pojedynczej płytce:", to jak zliczam (mam włączone te warstwy: Vias i Pads) przelotki i pady wychodzi mi 82 i tą wartość tam wpisać?

To już chyba na tyle 😃

Link do komentarza
Share on other sites

W polu "Frezowanie: (mm)" muszę cokolwiek wpisywać?

Tak jak pisałem, podajesz tam długość linii po jakich trzeba frezować, aby uzyskać Twój kształt płytki (ścięte rogi, wcięcia na koła etc.).

I jeszcze w polu "Ilość otworów na pojedynczej płytce:", to jak zliczam (mam włączone te warstwy: Vias i Pads) przelotki i pady wychodzi mi 82 i tą wartość tam wpisać?

Tak.

P.S. Moja oferta ciągle aktualna 😋https://www.forbot.pl/forum/topics35/sprzedam-bon-do-satlandu-na-150zl-vt10019.htm

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak pisałem, podajesz tam długość linii po jakich trzeba frezować, aby uzyskać Twój kształt płytki (ścięte rogi, wcięcia na koła etc.).

Wystarczy, np. 0.5mm?

P.S. Moja oferta ciągle aktualna 😋

Spoko 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jednak chyba pomyliłeś to z grubością laminatu.

Nie, nie. Nie pomyliłem tego z grubością laminatu. Grubość laminatu ustawię na 2mm.

No jeśli chcesz, aby zrobili Ci wycięcie o długości 0.5mm, to tak...

Może sprecyzuję. To frezowanie (mm), to długość, która jest pozbawiona miedzi? (czyli od krawędzi płytki PCB, do np. rozlanej masy - czyli miedzi?). A muszę ustawiać warstwę (w Eaglu) "Milling" przy tym frezowaniu, czy wystarczy "Dimension".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.