Skocz do zawartości

Kosmonautyka a robotyka - perspektywy w Polsce


szpinak

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim, w tym roku zaczynam studia na MEiLu. Chciałam automatykę i robotykę, niestety punktów zabrakło i drugim wyborem było lotnictwo i kosmonautyka. Po roku można się starać o przeniesienie, jednak kusi mnie zostanie na tym kierunku. Może to nie najlepsze miejsce na tego typu pytania, ale ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat. Jak sądzicie, po czym będą lepsze szanse znalezienia ciekawej pracy w zawodzie, w Polsce?

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy, co jest dla Ciebie ciekawe. Warto zainteresować się programem studiów i podpytać absolwentów. Nazwy kierunków są często mylące i możesz nawet nie mieć pojęcia o czym będziesz się tam uczyła. Często tak bywa na kierunkach, które kuszą ciekawą nazwą 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Też ze swojego doświadczenia (V rok mechatronika Polsl) mogę potwierdzić, że coś co się nazywa ciekawie nie zawsze takie jest. Bardzo dużo zależy od wykładowcy. Jak masz możliwość to faktycznie pytaj o opinie ludzi, którzy to studiują.

Z tego co widzę to te dwa kierunki prowadzone są na tym samym wydziale, więc siłą rzeczy na wydziale mechanicznym znaczna część przedmiotów będzie taka sama na oby dwóch kierunkach. Różnice w programie to to z czym warto się zaznajomić 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Pamiętaj też, że jak bardzo wspaniały program studiów nie będzie, to i tak najmniej nauczysz się tam praktyki - bez własnej, równoległej pracy utkniesz w morzu teorii 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wiem, że najlepiej pytać absolwentów i dla jasności, przy wyborze nie kierowałam się tylko ciekawą nazwą kierunku 😃 Robotyką interesuję się od dawna, co prawda konstrukcyjne szaleństwo ograniczało się na razie do klocków lego. A co do praktyki - będę starała się wcisnąć do koła astronautycznego, może to jakoś pomoże. Oczywiście nie oczekuję, że po tej kosmonautyce będę wystrzelać rakiety w kosmos 😋 Swoją drogą, ciekawe jak będzie wyglądała działalność Polskiej Agencji Kosmicznej...

No nic, dzięki za zainteresowanie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Robotyką interesuję się od dawna, co prawda konstrukcyjne szaleństwo ograniczało się na razie do klocków lego.

Ja też i to nie tylko lego, jednak ze studiowaniem AiR ma to mało wspólnego 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja AiR na Elektrycznym PW skończyłem.

Z robotyką miało to coś wspólnego, ale zdecydowanie nie amatorską. Dużo więcej na temat automatyki było.

Praca będzie, albo nie. Jak się jest najlepszym, to nie ma się co martwić. Ja muszę teraz zaległości odrabiać 🙁

Kola naukowe są fajne, bo można się nie tylko czegoś innego nauczyć, ale także poznać ludzi. To może w znalezieniu pracy dużo bardziej pomóc.

Polibuda wystrzeliła swojego satelitę z tego co pamiętam(zrobiony przez koło naukowe), więc się da.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.