Skocz do zawartości

Przygotowanie projektu robota SUMO


mati90b

Pomocna odpowiedź

Witam, w mojej nowej szkole postanowiłem dołączyć do kółka robotycznego. Aby dołączyć do kółka, nauczyciel kazał mi przygotować projekt robota SUMO, którego będę budował. Mam przygotować go na rysunku. Pierwszy raz mam styczność z robotykom, a na dołączeniu bardzo mi zależy. Prośbę kieruje do was kochani forumowicze, abyście zaprezentowali jak przygotować taki rysunek,schemat elektroniki i co na nim zamieścić(część, czujniki itd) 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Prośbę kieruje do was kochani forumowicze, abyście zaprezentowali jak przygotować taki rysunek,schemat elektroniki i co na nim zamieścić(część, czujniki itd)

Przecież jest dostępny, np. kurs programu CAD Eagle - jak tworzyć schematy, ogólnie na Internecie też tego pełno więc w czym problem? Jeżeli chcesz dołączyć do jakiegoś koła robotycznego, to może najpierw zgłęb informacje na temat elektroniki. Jak chodzi o schemat, to od Ciebie zależy co ma się na nim znajdować i też jakie masz fundusze na części... Popatrz, też na Forum jest kurs jak zrobić robota Minisumo (jest trochę mniejszy od kategorii Sumo, jest on kwadratem 10x10cm, a Sumo chyba 20x20cm).

Możesz go wykorzystać jako baza i informacje do budowy swojego bota.

Link do komentarza
Share on other sites

Jaka to szkoła? Technikum, gimnazjum?

Z czego będą tworzone roboty z LEGO, czy z elementów elektronicznych?

Technikum, z elementów elektronicznych. Trochę już czytałem na ten temat. Poza tym fundusze na części będą sponsorowane przez szkołe.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.