Skocz do zawartości

Którą książkę wybrać? Borkowski/Kardaś


Eyeless

Pomocna odpowiedź

Cześć,
od niedawna zacząłem swoją przygodę z mikrokontrolerami. Posiadam podstawową wiedzę na temat c/c++.

Aktualnie czytam książkę "Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji" Tomasza Francuza. Posiada ona dużo istotnych informacji, lecz czasami omawiane zagadnienia są dla mnie nie zrozumiałe.

Udało mi się na Atmedze 8A zaprogramować np. wyświetlacz LED czy pomigać diodami, lecz

zależy mi na jaśniejszym wytłumaczeniu praktycznych przykładów obsługi wyświetlacza lcd,klawiatury,wyświetlacza led,kombinacji tych rzeczy(w przyszłości obsługę podczerwieni, wifii, serwomechanizmów które w przyszłości mogą się przydać np do stworzenia robota), czy niektórych kodów z C, żeby działać bardziej świadomie,a mniej intuicyjnie.

Czytałem recenzję książek na forum, lecz trudno mi zdecydować.

Zależy mi na nie wyrzucaniu pieniędzy w błoto, więc proszę o radę w wyborze między tymi dwoma książkami.

Jeśli miałbym wybierać między pozycjami:

1) Mikrokontrolery AVR Język C Podstawy programowania wyd. II - M. Kardaś - twarda oprawa + DVD

2) AVR i ARM7. Programowanie mikrokontrolerów dla każdego - Paweł Borkowski.

to którą książkę radzicie wybrać?

Link do komentarza
Share on other sites

Również polecam pozycję 1), głównie ze względu na ich forum wsparcia technicznego, na którym wiele problemów z którymi czytelnicy się spotkali zostało omówionych i rozwiązanych -tak więc w razie niezrozumienia czegoś wystarczy tam zajrzeć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Eyeless napisz później swoją opinię.

Ja sam korzystałem z różnych źródeł, ale jakoś miałem problemy z "trywialnym" zaświeceniem LED podłączonej do uC. W końcu zdecydowałem się na książkę p. Kardasia i... Przełamałem się. Dodam, że w momencie zakupu nie byłem całkowitym nowicjuszem, miałem opanowane na "jako takim" poziomie podstawy elektroniki, jak i język C. Po prostu miałem problem z połączeniem jednego z drugim. W książce są fajne przykłady praktyczne. Wcześniej jest też małe wprowadzenie do języka C z objaśnieniami pod kątem programowania mikrokontrolerów. Jednym słowem - polecam!

Oczywiście jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z elektroniką, to warto żeby zainteresował się też literaturą dotyczącą podstaw. To samo z programowaniem w języku C. Całkiem dobrą propozycją jest "Język C. Szkoła programowania. Wydanie V", autorem jest Stephen Prata.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.