Mihau Napisano Luty 22, 2009 Udostępnij Napisano Luty 22, 2009 Witam, jestem Michał, mam 12 lat. Chciałem się pochwalić moim pierwszym robotem , Niuchaczem. Nie będę się rozpisywać: cztery tranzystory, dwa fototranzystory, dwa potencjometry, dwa silniki z przekładniami. Korpus ze spienionego PCV, za radą artykułu na Diodzie (serdeczne podziękowania dla autora). Podsumowując: Światłolub. Schemacik: Przepraszam za marną jakość (Paint) i że w CrocClip. Eagle się dopieru uczę. A tu prawdziwa płytka przed montażem: Po zamontowaniu oporniki wymieniłem na potencjometry. Obudowa wykonana z 4 arkuszy PCV. Są trochę nierówno wycięte, dlatego tyle tam tego kleju - dla uzupełnienia. Napęd to silniki z przekładniami z zepsutej zabawki. NIe wiem jakie mają przełorzenie ale są dość szybkie. Trochę za szybkie jak dla mnie. Czasem poprostu nie skręca. No i koła nie mają przyczepności, a dętki nie mam . W sumie robot i tak na półkę, więc nie wiem czy coś będę przy nim robić Jeszcze jedna sprawa, którą kieruje dla początkujących, szczególnie młodych (starsi nie popełnia pewnie mojego błędu). Nigdy nie łączcie wszystkiego na gorący klej. Dziękuję, zapraszam do komentowania. 1
Kangurek Luty 22, 2009 Udostępnij Luty 22, 2009 Może trochę więcej zdjęć... i co robot dokładnie robi? Bo niuchacz może jeździć po linii, podążać za światłem, odbijać się od przeszkód... Ogólnie nie najgorszy a jak na początkującego to bardzo dobry! Płytki widzę że estetyczne ale ta obudowa... ten ,,hot glue" brzydko wyglada na złączeniach. Daję 5/6 za ta obudowe. PS. Dodaj więcej zdjęć, może jakiś filmik?
Gorrdon Luty 22, 2009 Udostępnij Luty 22, 2009 patrząc na zdjęcia i czytając opis nasuwa mi sie jedno - Światłolubek Gratuluje pierwszego beama. Liczę na następne konstrukcje.
wacek Luty 23, 2009 Udostępnij Luty 23, 2009 Ale żeś się rozpisał Następnym razem, napisz przynajmniej co on robi... Ładnie wykonany, podobny do mojego(jeszcze nie pokazanego) robocik. Tak się zastanawiam co on niucha, ale o to mniejsza. Co do pytań to : jaka silnik ma przekladnie, ile kosztowalo i jak szybko(i czy w ogole) jeżdzi. No i na koniec wielkie gratzy za stracenie robotycznego dziewictwa(chyba za takie sformuowanie dostane warna )
Mihau Luty 23, 2009 Autor tematu Udostępnij Luty 23, 2009 TAk, robt to światłolub, troche słabo niucha, ale niucha. Zdjęcia dam po szkole (ok. 19).
Mihau Luty 23, 2009 Autor tematu Udostępnij Luty 23, 2009 Schematu jako takiego nie ma, ale w wolnej chwili rozbuduje opis i moze dorobie schemacik.
Mihau Luty 23, 2009 Autor tematu Udostępnij Luty 23, 2009 Foty, schemat już są. Dziękuję za komenty i przepraszam za poślizg czasowy - Winda mi się popsuła .
wacek Luty 23, 2009 Udostępnij Luty 23, 2009 No to teraz czas na zrobienie tego samego na uC czyli ten sam efekt za 10x tyle pracy i stresu, albo linefollowera, co teraz zamierzasz stworzyć?
Mihau Luty 23, 2009 Autor tematu Udostępnij Luty 23, 2009 Teraz będę reanimował I-Droida. Potem jakaś Atmega, kursik C i line-follower
wacek Luty 23, 2009 Udostępnij Luty 23, 2009 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jeszcze !!!!!!!!! Nie wiedziałem, że to na polskim rynku przeżyje i nawet się z kimś założyłem, że to po 4 miesiącach wycofają. Ale to tak BTW, ja bym polecał Atmega8, Bascom, i kilka innych pierdół no i poskładać to w linefollowera, C to zuo jest
Mihau Luty 23, 2009 Autor tematu Udostępnij Luty 23, 2009 Faktycznie nikomu jego kupowania bym nie polecał. Chyba że zna się na robotach i umiałby go jakoś wykorzystać. Ale pewnie za taką kasę to można więcej lepszych zbudować. No cóż, co się stało to się nie odstanie. Trza go naprawić więc. Co do C to już miałem trochę z nim kontaktu, a o Atmedze 8 właśnie myślałem. Jutro może zrobie zakupy w TME i do dzieła. Tylko nie wiem czy programotor robić samemu, czy kupić gotowy. POzdrawiam
wacek Luty 24, 2009 Udostępnij Luty 24, 2009 Kup gotowca, ja mam na USB to 40zl wydałem, a taki pod LPT to 15zl kosztuje
Pomocna odpowiedź
Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony
Utwórz konto w ~20 sekund!
Zarejestruj nowe konto, to proste!
Zarejestruj się »Zaloguj się
Posiadasz własne konto? Użyj go!
Zaloguj się »