Skocz do zawartości

Porównanie narzędzi do cięcia modeli - Slic3r, Cura, KISSlicer


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Bardzo ważnym etapem w drukowaniu 3D jest odpowiednie przygotowanie modelu. Najpopularniejszym formatem plików z modelami jest STL, który w dużym uproszczeniu jest zbiorem punktów XYZ opisujących geometrię obiektu. Bezpośrednio drukarka nie jest w stanie z takim plikiem nic zrobić.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobrze zrobiony artykuł ale wtrącę swoje 3 grosze 😉

Porównywanie jakości wydruków nie zawsze jest miarodajne ze względu na to że dla każdego slicera trzeba kalibrować drukarkę inaczej.

KISSlicer gdy go jeszcze używałem brzydko drukował pionowe otwory. Czy nie jest tak? Moim zdaniem nie ma nic lepszego od dobrze skalibrowanego slick3r'a. Odnośnie mostów, przy optymalnym doborze: a)chłodzenia wydruku b)prędkości druku, mosty wychodzą IDEALNIE.

Z jakimi prędkościami wykonałeś wydruki z ostatnich zdjęć? (Proponuję zmniejszyć przyspieszenie x,y.)

Jakie masz ustawienia retrakcji?

Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie sli3cer jest chyba najlepszy jak chodzi o jakość, może przez mnogość ustawień. Cura z kolei o wiele szybciej wykonuje wydruki. Niestety jak drukuję z slic3er'a to wydruki za cholerę do siebie nie pasują tzn wychodzą za małe, za duże a czasami nawet jaest tak, że detale są za małe, a cała częć za duża ( o ok 1mm). Głównie z tego powodu ostatnio używam Cury, ale jak coś ma łednie wyglądać - przesiadam się na Slic3er'a.

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

press2313, solidne porównanie slic3rów za pomocą tekstu i zdjęć jest bardzo trudne. Zachęcam wszystkich aby sami testowali różne slicery. Mam nadzieję, że artykuł pokazuje czego można się spodziewać i na co zwrócić uwagę.

Nie wiem co masz na myśli o kalibrowaniu drukarki pod każdego slicera. Chyba nie zmieniasz parametrów w firmware? Jeśli chodzi Ci o różniące się parametry ustawiane w slicerach to wydaje mi się oczywiste, że próbując do wszystkich trzech wpisać te same parametry nie uzyska się dobrych wydruków.

Co do otworów to nie mam żadnych zastrzeżeń do tych generowanych przez KISSlicera.

Prędkości tych ostatnich elementów to w okolicach 30-40mm/s.

Retrakcję mam ustawioną na 2.5mm i 15mm/s.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam

Mam pytanie do kolegów którzy pracują na slicerach czy jest w nich możliwość eksportowania do STL każdej warstwy osobno. Chodzi mi o to żeby oprogramowanie pocięło mi model na warstwy następnie żebym mógł każda warstwę wyeksportować do STL tak żebym był tylko krawędzie boczne i ewentualnie otwory bez G-codu wypełniania (ewentualnie wypełnienie trzeba by chyba usunąć ręcznie z G-codu)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.