Skocz do zawartości

Frezarka 3d lub chocby 2.5D


Gość tak

Pomocna odpowiedź

Przymierzam sie do zakupu frezarki.

Co polecacie?

Podoba mi sie Shapeoko, tansze jest X-carve ,ale tam sa paski, jak z jakością?

XYZbox jest fajny, ale trzeba długo czekac i ... drogi.

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę, że to pytanie bardziej pasuje na CNC Forum 😉

Sugerujesz, że nikt tu się na tym nie zna? Czym różni sie drukarka 3d od 2.5D frezarki? NICZYM.

Te same oprogramowanie. Te same konstrukcje czasem te same urządzenia.

Jak wspomniany XYBoxZ

Link do komentarza
Share on other sites

Sugerujesz, że nikt tu się na tym nie zna?
Sugeruję, że "tam" znają się lepiej 😋
Czym różni sie drukarka 3d od 2.5D frezarki? NICZYM.
Różnią się i to bardziej, niż się tobie wydaje 😅 RepRap potrzebuje "szybkości" w osiach X/Y i z tego powodu nie stosuje się na nich napędów śrubowych, w przeciwieństwie do frezarek CNC, gdzie ta szybkość nie jest konieczna, za to moc jest niezbędna. No chyba, że Chcesz obrabiać tylko styropian 🤣
Te same oprogramowanie.
Chyba tylko do projektowania detali 😅
Te same konstrukcje
Chyba Kpisz 🤯
czasem te same urządzenia.

Jak wspomniany XYBoxZ

Stare przysłowie pszczół mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego 😋
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czyli komputer nie istnieje bo jest do wszystkiego. Został zaprojektowany by w nim wszystko zmieniać.

No to się dowiedziałem

Link do komentarza
Share on other sites

No to się dowiedziałem

Podstawowe pytania są takie:

1. Czy Chcesz samemu budować taką frezarkę, czy kupić gotową do pracy maszynę 🙄

2. Jakiej wielkości pole robocze X/Y/Z 🙄

3. Jakie materiały będą obrabiane 🙄

Sorry, ale moja szklana kula pojechała do serwisu 😅

Link do komentarza
Share on other sites

tak, nie.

Po pierwsze: drukarka a frezarka to kompletnie różne urządzenia, choćby ze względów, jakie wymienił Artu.

Shapeoko jak i X-Carve wygląda niestety jak by miało się rozjechać przy frezowaniu czegoś twardszego niż styropian. Już samo zamknięcie przodu i tyłu obrabiarki dużo by zmieniło. Niestety, to są maszyny optymalizowany chyba tylko i wyłącznie pod względem dizajnu i ceny. Można na tym co najwyżej się pobawić, ale raczej nie liczyłbym, że taka maszyna się zwróci. CNC to drogie rzeczy, nie bez powodu. Ta trzecia, BoXZY (bo tak się nazywa, a nie XYZBox, XYBoX) ewentualnie może się do czegoś nadawać (ale o frezowaniu metali ZAPOMNIJ).

Zdanie z komputerem kompletnie nietrafione. Artu nie powiedział, że jeśli coś jest do wszystkiego to nie istnieje, tylko że jest do niczego, czyli słabej jakości. I tak, powiedziałbym, że wypasiony gamingowy pecet nie zastąpi lapka w podróży, a na lapku nie pograsz w najnowsze gry.

Link do komentarza
Share on other sites

No to się dowiedziałem

Podstawowe pytania są takie:

1. Czy Chcesz samemu budować taką frezarkę, czy kupić gotową do pracy maszynę 🙄

2. Jakiej wielkości pole robocze X/Y/Z 🙄

3. Jakie materiały będą obrabiane 🙄

Sorry, ale moja szklana kula pojechała do serwisu 😅

1. Nie chce maszyny do pracy, ani do metalu. Admin chyba z byka spadł na głowę 😉

Napisałem na poczatku kupić. Ale nie jestem wybredny, nie musi byc złożona.

2. To dobre pytanie. Można powiedzieć dowolne w rozsądnej cenie 😉 ale to ogólne. Po prostu coś z czego zrobię coś uzytecznego. Ludzie przy drukarkach 20x30 cm już całkiem fajne rzeczy drukują, u mnie to samo. Ale nie chce sztywno określać.

Bardziej interesowało mnie coś co ktoś ma , kupił, uzywa, znajomy robi. Chodzi o porade.

3. Drewno i plastik, lekkie aluminium jak shapeoko. Wlaściwie nic więcej.

poruszamy sie mniej więcej w cenie 3tyś. x-carve ma duże pole robocze , ale jest niskie i na paskach. Za to wrzeciono moge wstawic prawie dowolne ręczne. Co daje duży wybór i jest tanie.

A admin niech sie doszkoli bo te frezarki działają od lat i jest duża ilośc użytkowników. Wiec wszelkie uwagi, że nadaja sie do styropianu nie wytrzymują krytyki.

Link do komentarza
Share on other sites

lekkie aluminium... mniej więcej w cenie 3tyś.

Dla mnie EOT, bowiem całkowicie nie Masz pojęcia o czy Piszesz 😋

W tej cenie, to Możesz kupić lekki ploter z możliwością frezowania balsy i miękkiej sklejki.

"Kupna" maszyna CNC, z możliwością obróbki aluminium, o polu roboczym 200x300mm, to koszt minimum 8-12 tysięcy za używaną 🤣

I jeszcze jedno: Jeśli kilka osób pisze Tobie, że Masz "rozpięty rozporek", to przynajmniej spojrzyj w dół, i sprawdź 😅

Jeśli Chcesz zostać totalnie zmieszany z błotem, to Napisz taki post o frezarce CNC z Twoimi założeniami, na linkowanym wcześniej CNC forum 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda że X-carve tnie aluminium bez problemu.

A mierzyłeś detale po tej "obróbce" 🙄 Poza tym, przypatrz się powierzchniom detalu 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda że X-carve tnie aluminium bez problemu.

A mierzyłeś detale po tej "obróbce" 🙄 Poza tym, przypatrz się powierzchniom detalu 😋

Zawsze uważałem że to tylko w żartach są ludzie co to muszą jeździć BMW a reszta to nie samochody. No ale tu też jest dział drukarek, więc pewnie mówimy tylko o idealnych drukarkach drukujących kopie niczym duplikator ze startreka.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak już Idziesz w porównania motoryzacyjne, to podaj mi markę i model samochodu, który jednocześnie będzie dobry do jazdy w ciężkim terenie, jak i do wyścigów na torze 🙄

Czekam z niecierpliwością, oraz zaciekawieniem na odpowiedź 😋

EDYTA: Czyli już się nic nie dowiem 😥tak [usunięty] 🤯

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.