Skocz do zawartości

[C] Konfiguracja Oprogramowania


Luck

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich, zaczynam swoją przygodę z STMami.

Przesiedziałem cały dzień przed komputerem, przeczytałem kilkanaście poradników i nic. Poddaje się. Zakładam wątek. Proszę o pomoc.

Posiadam STM32VLDISCOVERY with STM32F100RB MCU -->

http://www.st.com/web/catalog/tools/FM116/SC959/SS1532/PF250863?sc=internet/evalboard/product/250863.jsp

System: Windows 7

Czy znacie jakiś aktualny oraz dobry poradnik który przeprowadzi mnie przez całą procedurę instalacyjną? Chciałbym korzystać z Eclipse.

Najdalej udało mi się dojść z tym poradnikiem:

Ale aktualnie borykam się z problem:

Co mam zrobić -> Pobrać stm32 st link v2 driver. Co pobiera autor filmiku? Plik exe. Co pobieram ja? 11 różnych plików. Instaluje ten amd64 a pomimo to eclipse krzyczy mi ,że nie znalazł stlinka...

Zamiast STSW-009 chciałem pobrać STSW-003 jak autor filmiku, ale nie ma go na stronie producenta.

Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz po prostu ściągnąć SW4STM32, które jest już skonfigurowanym eclipsem 😉 Polecam. Sam długo walczyłem z konfiguracją eclipsa, a okazało się, że ST wypuściło swoje oficjalne, otwarte IDE. Do kompletu jeszcze CubeMX i możesz zacząć kodzić swoją aplikację za godzinę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Powiedzcie mi proszę co robię źle? Bo robię na pewno.

Załóżmy ,że:

1)Pobieram program Atolic

2)Pobieram program CubeMx oraz wtyczkę dla płytki F1 (tutaj już napotykam 1 problem, w programie nie ma mojej disco, ale ok. jest procesor idziemy dalej.)

3)Włączam program Cube, wybieram mój procesor tj. stm32f100RB

4)Ustawiam Pin9 jako wyjście(co by coś ustawić)

5)Tworzę projekt, włączam program Atolic, piszę program na miganie diodą.

6)Kompiluję

7)Wgrywam program do procka,procek przyjmuje program po czym się zablokowuje i z migającej diody mam świecącą. ponowna próba wgrania wsadu i otrzymuję komunikat: Target is not responding, retrying...

Czy powinienem dołączyć do mojego projektu jeszcze jakieś dodatkowe biblioteki?

Czy powinienem w programie Cube zaznaczyć którymi pinami będzie się odbywało programowanie procka?

Bo aktualnie jest podłączona tylko jedna biblioteka- stm32f1xx_hal.h

Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Już sobie poradziłem z tym problemem.

Jaki był mój błąd 😉? Dla kogoś kto siedzi przy prockach dłużej niż tydzień pewnie banalny.

Nie zadeklarowałem które piny są odpowiedzialne za SWDIO oraz SWCLK.. Nie wiem czemu ale założyłem ,że program zrobił to za mnie (w końcu w jakimś celu dokonywałem wybór procesora i w jakimś celu mam discovery ) I dopiero jak założyłem ,że procesor ma swoje życie a programator swoje wszystko jakoś ruszyło.

Attolic ze względu na pewien dobrze napisany poradnik, ale zamierzam się przenieść na program proponowany przez Ciebie- SW4STM32.

Dziękuję Bobby za odpowiedź 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cube nie zrobił tego za ciebie, ponieważ piny odpowiedzialne za SWD mogą być używane jako GPIO. Wtedy naturalnie nie ma możliwości debugowania w czasie działania programu, ale w momencie resetu procka piny od SWD spełniają rolę pinów do programowania - podobnie jak ISP w AVRach, które podczas normalnego działania procka może być GPIO.

Inna sprawa, że jeśli wybrałeś "czysty" procesor w Cubie, nie miałeś absolutnie nic skonfigurowanego. Jak wybierasz Discovery (Very Disco 😋), to takie rzeczy jak ledy, przyciski czy inne rzeczy zależne od wyposażenia (akcelerometr, żyroskop, DAC czy co tam masz na płytce) jest już skonfigurowane, są nawet porobione aliasy do pinów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.