Skocz do zawartości

Kurs STM32 - #1 - Zaczynamy! Spis Treści


Komentator

Pomocna odpowiedź

bremenpl, tylko wszyscy "wyznawcy HAL" demonizują tutaj, jakby inne podejścia były kategorycznie błędne, a z tego co wiem, to ST jest innego zdanie i daje programistom kilka różnych opcji żadnej nie przekreślając. Kurs jest dedykowany dla początkujących, więc takie komentarze mieszają im tylko w głowach. Tym bardziej, że sprawdza się, że publicznie łatwo krytykować, a jak ktoś popiera, to albo na priv, albo siedzi cicho 🙂

Pomijam już fakt, że nikt nawet nie zapytał czy w przyszłości pojawi się kurs np.: na rejestrach lub HAL... a jeśli będzie zainteresowanie, to na pewno się pojawi, przecież robione są one dla czytelników, a nie dla mojego wymysłu. Po prostu do tej pory najbardziej była tutaj widoczna potrzeba kursu na bibliotece STD.

Link do komentarza
Share on other sites

A wracając jeszcze do tematu przewodniego 😃... od dłuższego czasu chciałem wystartować z STMami. Wymówek było dużo - a to że AVRy znam i wystarczają, a to że płytki drogie i ciężko to ogarnąć od zera... cóż, z dniem dzisiejszym nie mam się już czym zasłaniać 😉. Dzięki serdeczne za to, czekam z niecierpliwością, a w międzyczasie lecę nabyć zestaw!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Herbert, wygląda na to, że najlepiej w takim przypadku byłoby zaczynać od HAL, ale spokojnie - taki kurs już powstaje 🙂

Po Arduino zamierzałem ambitnie wziąć się za temat, wersje low energy wydają się czymś przyszłościowym ale, chyba.. wdepnąłem 😳

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Znakomity kurs - gratulacje.

Jedyne co mi brakuje to wytłumaczenie jak zapisywać zmienne w pamięci Flash.

Dodawanie EEpromu zewnętrznego do prawie każdego projektu jest bardzo uciązliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,
 

chciałbym pouczyć się programowania STM, ale nie wiem od czego zacząć. Myślę, że ten kurs może być dobrym początkiem, ale nie udało mi się zamówić wymienionej w kursie płytki nukleo (produkt niedostępny na Botland i w innych sklepach). Jaką inną wersję płytki mógłbym zamówić by bez problemu z wersjami oprogramowania/sterowników wykonać kurs? Czy jest to możliwe?

Uprzejmie proszę o polecenie innej płytki, kompatybilnej z kursem (najlepiej dostępnej w Botland). Dziękuję 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.