Skocz do zawartości

[MIT App Inventor 2] BLUETOOTH - szybkość wysyłania ramki


kamilgalewski

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Do sterowania moim robotem wykorzystuję telefon komórkowy. Transmisja danych odbywa się poprzez bluetooth. Wysyłana ramka składa się z 5 zmiennych typu byte.

Aplikację na telefon napisałem w "MIT App Inventor 2". Problem polega na tym, że ramka wysyłana jest max około 5 razy na sekundę a chciał bym osiągnąć prędkość około 20 ramek na sekundę. Obecna prędkość przesyłu to około 200 bitów/s a wiadomo, że bluetooth stać na wiele więcej. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Poniżej umieszczam zdjęcie przedstawiające sposób wysyłania danych w aplikacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Problem polega na tym, że ramka wysyłana jest max około 5 razy na sekundę

Jak to zmierzyłeś? Czy są to pomiary po stronie nadajnika, czy liczysz poprawne pakiety w odbiorniku?

Link do komentarza
Share on other sites

Jak widać na zdjęciu w poście powyżej ramka powinna być wysyłana cyklicznie co 50ms (20 razy na sekundę). Po stronie telefonu pomiaru dokonywałem w następujący sposób:

po wysłaniu ostatniego bajta określona zmienna została inkrementowana. Kolejny timer co 1 sekundę odczytywał wartość zmiennej, wyświetlał ją na ekranie a następnie zerwał.

W podobny sposób dokonywałem pomiarów po stronie komputera. Po odebraniu ramki zmienna została inkrementowana itd.

Wyniki pomiarów były identyczne po obydwu stronach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

skąd wiesz czy po po prostu aplikacja, w której piszesz ten program nie ma z góry narzuconych ograniczeń np. właśnie co do ilości przesyłanych danych na sekundę przez bluetooth.

Właśnie nie wiem, oficjalnie nie jest to nigdzie napisane, bo szukałem. Może zależy to od profilu bluetooth, może da się go jakoś zmienić. Liczę na to, że ktoś miał już taki problem i wie jak go rozwiązać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.