Skocz do zawartości

Jak wlaczyc tryb ADC Noise Reduction Mode


wyzy

Pomocna odpowiedź

Witam, na poczatku przepraszam za brak polskich znakow, mam maly problem techniczny na swoim tablecie.

Mam problem z prawidlowym odczytem napiec z wejsc ADC - wystepuja bardzo duze zakłócenia. Jednym ze sposobow walki z zakłóceniami jest uzycie trybu ADC Noise Reduction Mode. Ma ktos doswiadczenie i moze mi pomoc wlaczyc ten tryb w BASCOM-ie? Bardzo dziekuje

Link do komentarza
Share on other sites

Ten tryb pracy służy do zmniejszenia poziomu zakłóceń przenikających do przetwornika A/C od pracującego na tej samej strukturze procesora. To rzeczywiście odrobinę pomaga w sytuacji, gdy już wszystko z sygnałami podłączonymi do wejść ADCn jest w porządku a jeszcze chcesz mieć troszeczkę lepiej. Gdy masz sieczkę na wejściach bo układ jest zmontowany na płytce stykowej albo masz kompletnie skaszanione masy, zasilania bądź napięcie odniesienia to żaden tryb Noise Reduction nie pomoże. Pokaż dokładny schemat ideowy, zdjęcie układu lub prawdziwy schemat montażowy i zacznij od poprawienia jakości sygnałów przychodzących do wejść przetwornika. Co jest ich źródłem? Jak często mierzysz i do czego chcesz wykorzystać wyniki? Czy jakoś filtrujesz analogowo? Czy możesz to zrobić cyfrowo? Jak myślisz, co może być przyczyną takich zakłóceń? Masz jakieś silniki, serwa albo tylko długie i poplątane druty? Walcz ze źródłami zakłóceń a nie z objawami w ADC, bo raz popsuty sygnał bardzo trudno poprawić. Tryb zatrzymywania procesora na czas wykonywania konwersji to wisienka na torcie, niuans w żaden sposób nie redukujący zakłóceń przychodzących z zewnątrz. W prawidłowo wykonanym układzie rozrzut wyników ADC dla mierzonego napięcia stałego nie powinien być większy niż ±2LSB. Jeśli doszedłeś do tej granicy, możesz zacząć poważnie myśleć o zatrzymywaniu procesora (jakiego typu używasz?). Zacznij od dokumentacji i rozdziału o obniżonych poborach mocy - jako że wstrzymuje cykl wykonywania instrukcji, jest podciągnięty pod system oszczędzania energii:

http://avrhelp.mcselec.com/index.html?idle.htm

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.