Skocz do zawartości

HC-05, nie działajace komendy AT, Echo działa


martox

Pomocna odpowiedź

Witam.

Mam nadzieje, że wybrałem dobry dział - pod takim znalazłem inne tematy dotyczące tego moduły. Po podłączeniu zasilania do modułu oraz resetu (3,3V) chciałem nazwiązać prostą komunikację. Na każdą z komend AT (wpisywanych wraz z \r\n) moduł nie odpowiada. Brak po prostu jakiejkolwiek reakcji. Połączyłem RX i TX, zacząl odsyłać mi komendy i inne z powrotem czyli poprawnie.

Przeszukałem na internecie podobne tematy etc ale nie znalazłem odpowiedzi, a sposób łączenia z modułem jest wzorowany jak rożnych poradnikach.

Nadmienię jeszcze, z modułem łącze się przez Bluetooth, posiadam Win10x64 (czasami nowy system lubi sprawiać problemy) oraz precyzując jest to HC-06, ale z tego co się orientuje nie wiele się różni, łączyłem się przez Realterm, Bluetooth Serial Terminal (i na tab z androidem )

Dziękuje z góry za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dla zobrazowania podłączone jest tak:

http://obrazki.elektroda.pl/7988822600_1393537684.png

oprócz LED i pinu Key. Wynika z faktu, że wylutowałem go z urządzenia w którym miał być zastosowany i zacząłem próby bez innych układów.

Dodatkowo dorzucam, schemat podłączenia moduły w projekcie do AVR'a :)

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Nie rozumiem. To w końcu jak masz to połączone? I co to znaczy

Połączyłem RX i TX, zacząl odsyłać mi komendy i inne z powrotem czyli poprawnie.

Odsyła ci komendy wysłane przez bluetooth po stronie komputera?

Do czego masz normalnie rx i tx podłączone i jaki program tam uruchomiony?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rx, Tx, aktualnie nigdzie. Podczas łączenia próbowałem łączyć ze sobą. Nie zamknąłem jednego z terminali z prób, widać na nim wysyłane komendy, do połowy odsyłane były (rx,tx bluetooth zwarte) a później rozłączyłem i umilkł.

Link do komentarza
Share on other sites

Z datasheeta:

Enter to AT mode:

Way1: Supply power to module and input high level to PIN34 at the same time, the module will enter to AT mode with the baud rate-38400.

Way2: In the first step, supply power to module; In the second step, input high level to PIN34. Then the module will enter to AT mode with the baud rate-9600. Way1 is recommended.

Command structure: all command should end up with “\r\n” (Hex: 0X0D X0A) as the terminator.

Czyli albo możesz przy boocie, i wtedy masz seriala z prędkością 38400, albo możesz jak już zabootuje i wtedy masz z prędkością 9600.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.