Skocz do zawartości

Kurs Intel Edison - #2 - niezbędne informacje o sprzęcie


Pomocna odpowiedź

Napisano
html_mig_img
Pierwsze, co przychodzi na myśl konstruktorom, to porównanie Intel Edisona do Raspberry Pi lub Arduino. Czy takie porównania są odpowiednie?Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy na początku poznać dobrze omawiany moduł od strony sprzętowej. Sprawdźmy zatem jak wiele można było zmieścić w tak małej obudowie!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Może będzie to w kolejnych częściach kursu, ale zastanawia mnie, czy można zapewnić, aby Intel Edison działał jako twardy system operacyjny czasu rzeczywistego.

Na potrzeby kursu wykorzystujemy Linux-a, więc w zakresie systemu RT cudów nie będzie.

Jeśli ktoś faktycznie potrzebuje system czasu rzeczywistego, Edison daje możliwość wykorzystania układu Quark - jest to oddzielny rdzeń (trzeci!), który jest przeznaczony właśnie do uruchamiania RTOS-a.

Można więc przygotować projekt, który będzie wykorzystywał 2 rdzenie do pracy pod linuxem oraz trzeci dla części krytycznej czasowo.

Jest to niewątpliwie zaawansowana tematyka, ale jak najbardziej można.

Więcej informacji jest na stronie Intela: https://software.intel.com/en-us/creating-applications-with-mcu-sdk-for-intel-edison-board

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...